Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6797
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Otoczyła kozę "gorącą miłością"

Czwartek, 16 lipca 2009, 14:43
Aktualizacja: 15:03
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Otoczyła kozę "gorącą miłością"
Fot. .....
Nawet do dwóch lat pozbawienia wolności grozi mieszkance Jeleniej Góry z ulicy Lwóweckiej, która w miniony wtorek w upale trzymała kozę na sznurku i ubrała ją w kożuchy, futra i odzież. „Nadopiekuńczość” właścicielki zauważyli mieszkańcy, którzy zaalarmowali odpowiednie służby. Zwierzę właścicielce odebrano.

Obecnie koza przebywa na terenie schroniska dla małych zwierząt, gdzie pracownicy zadbali o to by miała ona wodę do picia, cień oraz trawę. Jeszcze dwa dni temu jednak zwierzę szalało z gorąca.

Kobieta mieszkająca przy ulicy Lwóweckiej opatuliła kozę kożuchami, futrami i ubraniami i prowadzała ją na pełnym słońcu na sznurku. Na miejsce wezwano straż miejską, która sprawę sprawdziła i o nieodpowiednim traktowaniu zwierzęcia powiadomiła pracowników schroniska dla małych zwierząt.

Kobieta tłumaczyła strażnikom, że nie chciała by zwierzę zmarzło. Pracownicy kozę odebrali właścicielce na podstawie administracyjnej decyzji prezydenta miasta. W najbliższym czasie sprawa też trafi do sądu. Maksymalna kara przewidziana za znęcanie się nad zwierzęciem, to dwa lata więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group