Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7643
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oto przedszkolaczki z Króla Maciusia

Niedziela, 28 października 2018, 10:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 października 2018, 7:05
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Oto przedszkolaczki z Króla Maciusia
Fot. Angelika Grzywacz– Dudek
Prezentujemy kolejne jeleniogórskie maluchy, tym razem z prywatnego Przedszkola Król Maciuś, mieszczącego się przy ul. Mickiewicza w Jeleniej Górze. Placówka obejmuje opieką dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Obecnie jest pięć grup przedszkolnych. Na każdą z grup przypadają dwie nauczycielki. Najmłodszą grupę Biedronek, które w piątek były pasowane na przedszkolaka, zajmują się panie: Natalia i Kasia. Czterolatki Motylki i Żabki są pod opieką pań: Patrycji, Pauliny i Agnieszki. Pięcioletnie Smerfy prowadzą panie Iza i Natalia, a sześcioletnie Krasnoludki panie: Joanna i Kamila.

Przedszkole poza pięknym budynkiem z motywami postaci z „Kubusia Puchatka” i bogatym wyposażeniem, posiada ogród z placem zabaw do dyspozycji dzieci.

Program nauczania wzbogacony jest zajęciami tanecznymi i ceramicznymi, a także językiem angielskim, zajęciami plastycznymi oraz rytmiką. Raz w miesiącu odbywają się tu również koncerty muzyków filharmonii dolnośląskiej.

- Nasze przedszkole stawia na rozwój talentów dzieci, które staramy się wychwytywać co roku – mówi Katarzyna Gumulak, dyrektor Przedszkola Król Maciuś. – Dlatego w naszej placówce prowadzimy bardzo dużo konkursów międzygrupowych, ale też bierzemy udział w licznych konkursach i projektach ogólnopolskich. Ważnym elementem naszej edukacji jest też sport, stąd udział naszych maluszków m.in. w akcji Sprintem do Maratonu czy naszym przedszkolnym Sportowym Dniu Dziecka. Dużą imprezą, dopełniającą tradycyjne święta obchodzone w przedszkolu, jest też Taneczne Show Przedszkolaka organizowane co roku wspólnie z p. Cieślakiem, a odbywające się w Jeleniogórskim Centrum Kultury zawsze w maju – dodaje dyrektor placówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group