Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6900
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oto nasze Firmy Roku 2014!

Środa, 21 stycznia 2015, 7:38
Aktualizacja: 7:40
Autor: Angela
Jelenia Góra: Oto nasze Firmy Roku 2014!
Fot. Angela
Tradycją stało się już coroczne wyróżnianie przez prezydenta Jeleniej Góry firm, które działając w stolicy Karkonoszy w wyjątkowy sposób służą mieszkańcom i przyczyniają się do rozwoju miasta. W tym roku symboliczną statuetkę i ważny tytuł „Firmy Roku” otrzymały: Wydawnictwo Ad Rem Reginy Chrześcijańskiej, Hotelsystems.pl, Jelenia Plast, a także Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Promed”. Czym się one zajmują? Jak działają i jakie mają sukcesy?

Wszystkie nagrody wręczono zasłużenie, ale kulturalnie najbardziej dla regionu, przysłużyło się Wydawnictwo Ad Rem Reginy Chrześcijańskiej. Mimo że nie wnosi ono wielkiego kapitału finansowego do miasta i nie jest ekonomiczną potęgą, jest cenną instytucją wykonującą mrówczą pracę. A wszystko zaczęło się od tego, że siedemnaście lat temu kilka młodych dziewczyn postanowiło pracować razem i założyły małą poligrafię, z której wyrosło regionalne wydawnictwo. Dzisiaj nadal pracują tu same kobiety, a wydawnictwo ma na swoim koncie wyjątkowe książki, przede wszystkim o tematyce lokalnej, ale też zupełnie „dziwaczne”, jak choćby serię dzieł w języku angielskim, z których każda dotyczy wyłącznie… szczątków wielorybów rozsianych po różnych krajach świata. Autor tej serii przypadkiem był w Polsce, przypadkiem wpadła mu do ręki książka wydana przez AD REM i – będąc pod wrażeniem staranności edytorskiej – postanowił tu, a nie w Chinach, lokować swoje kolejne zlecenia. Jeleniogórska firma będzie wydawała już trzecią część tej serii.

- Wydajemy ją w nakładzie 250 egzemplarzy, więc tę książkę przeczyta zaledwie kilkaset osób na całym świecie, ale to niezwykłe, że mogłyśmy pracować właśnie nad czymś takim – mówiła Regina Chrześcijańska, założycielka i właścicielka AD REM.

Takie zlecenia nie są jednak dla Ad Remu nowością. – Jest wiele książek , które wydajemy na zlecenie prywatne w kilku, a nawet... jednym egzemplarzu. Do tych należy tomik wierszy, które babcia napisała dla wnuczki. Chciała, by był to prezent jedyny na świecie. I jest. Są książki, które składane są całymi miesiącami i długo się je pamięta, ale są i takie, które – dobrze przygotowane – powstają w kilkanaście dni. – Ostatnio wydaliśmy właśnie chyba największy we współczesnej historii Jeleniej Góry album fotograficzny „Jelenia Góra w Karkonoszach”, prawie 200 stron, blisko 500 fotografii. W dwa tygodnie powstała książka z opisem w trzech językach i okazała się na tyle udana, że w kolejnych dwóch tygodniach sprzedała się w prawie pół tysiąca egzemplarzach, wyłącznie w samej Jeleniej Górze – dodaje pani Regina.

A warto pamiętać, że AD REM to nie tylko książki, ale też dziesiątki tysięcy folderów, ulotek, reklam, katalogi, pocztówki, gazety, plakaty, kalendarze, wizytówki…

W tym roku firmą roku został też Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Promed”. Spółka powstała w 2000r. i działa nieprzerwanie na jeleniogórskim osiedlu Zabobrze, przy ulicy Różyckiego 6. Obecna nazwa to Centrum Medyczne Promed, z którego usług skorzystało już kilkadziesiąt tysięcy pacjentów. Rocznie w przychodni udzielanych jest ponad 100 tysięcy porad lekarskich. W ciągu minionych 15 lat z małej, osiedlowej przychodni lekarskiej, udzielającej porad w zakresie podstawowym, przekształciła się w wieloprofilowe centrum diagnostyczno-lecznicze. Spółka ma m.in. nowoczesny sprzęt diagnostyczny, w tym trzy ultranowoczesne aparaty USG, najlepsze w regionie czy cyfrowy rentgen. Do tego może się pochwalić zespołem znakomitych specjalistów w większości dziedzin medycyny.

- Codziennie pracujemy na to, żebyśmy byli inni od tych placówek służby zdrowia, na które pacjenci codziennie narzekają i tego właśnie byśmy sobie życzyli – mówił Rafał Dżygóra, prezes zarządu spółki "PROMED".

Odkryciem roku 2014 w Jeleniej Górze jest firma działająca od 10 lat - Hotelsystems.pl, prowadzona przez właściciela Tomasza Długopolskiego. Czym się ona zajmuje na czym polega jej wyjątkowość? Firma świadczy usługi w zakresie sprzedaży i promocji usług hotelowych przez Internet. Jest także twórcą i właścicielem największego serwisu SPA & Wellness w Polsce: wySPAzdrowia.pl i kilku innych portali turystycznych. Jednym z jej nowo powstających projektów jest serwis online naszego regionu, łączący dwie pasje - piękno Karkonoszy i najnowsze mechanizmy sprzedaży internetowej. Obecnie z pracy tej firmy korzysta ponad 250 obiektów w Polsce i za granicą.

Wyróżniona została także firma Jelenia Plast, funkcjonująca od 1992 roku. Działalność rozpoczęto w wynajmowanej wówczas hali, a w firmie zatrudnionych było 15 osób. Przez kolejne lata spółka dynamicznie rozwijała się i doposażała wykorzystując najnowsze rozwiązania w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Co produkuje obecnie? Artykuły gospodarstwa domowego i wyposażenia ogrodów z tworzyw sztucznych. Są to w szerokiej gamie wzorów: donice, regały, pojemniki, skrzynki, wiaderka, miski, itp. Dzięki inwestycjom w zakresie unowocześniania sprzętu, wdrażaniu nowych technologii i doświadczonej załodze, firma zapewnia wysoką jakość wyrobów. To pozwoliło zdobyć renomę na rynku europejskim oraz w Australii i USA. Spółka wysyła swoje wyroby do 22 krajów! Obecnie Grupa Jelenia Plast zatrudnia ponad 950 osób i posiada cztery zakłady produkcyjne i cały czas inwestuje. W najbliższym czasie planuje zakończenie budowy piątej hali produkcyjnej przy ulicy Spółdzielczej do produkcji wyrobów wielkogabarytowych.

Przypominamy, że przedstawiciele tych firm odebrali statuetki podczas spotkania noworocznego, które odbyło się w poniedziałek (19.01) w Teatrze im. C. K. Norwida.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group