Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6344
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oszust filantrop

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 grudnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Zbierał pieniądze „dla chorych dzieci” posługując się fałszywym identyfikatorem.

O oszuście, który wykorzystywał w środę ludzką naiwność, poinformowała Straż Miejska. – Dostaliśmy informację, że w kamienicach przy ulicy Kopernika, od drzwi do drzwi puka podejrzany człowiek, który zbiera pieniądze – rzekomo dla chorych dzieci – mówi mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik SM.

Lokatorom wydał się podejrzany identyfikator wypisany przez pewną fundację, która – jak się okazało – nie istnieje.

Strażnicy, którzy udali się na miejsce zgłoszenia, nie zastali już tam wskazanego człowieka, ale – na podstawie danych przekazanych przez lokatorów – zatrzymali go w innym miejscu.

Sprawca był nietrzeźwy (ponad promil alkoholu w organizmie). Przestraszył się strażników i od razu przyznał, że jego identyfikator nie jest prawdziwy. Został przekazany policjantom.

Stróże prawa przestrzegają ludzi przed naiwnością. Okres przedświąteczny to pole do popisu dla przestępców, którzy – licząc na wrażliwość mieszkańców – w nieuczciwy sposób będą wyłudzali pieniądze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~malkontent 14-12-2006 17:55
wielkie brawa dla mieszkańców!!!
~Tom67 14-12-2006 18:16
Wielkie brawa dla P. Rybarczyka. Wypowiedź dla TV ODRA przedstawiona w TVK Vectra to istny bełkot. Czyżby P. Rybarczyk był pod wpływem..... jeszcze z dnia poprzedniego?? A może przepracowany chłopina na dwóch etatach??
~~papla 14-12-2006 18:44
~Wspaniała reakcja stróżów porządku publicznego ! Tylko art. nie podaje czy zbierający pieniądze coś zebrał - czy może tylko próbował. Bo ja podejrzewam, że nie udało mu się przysłowiowego złamanego grosza dostać ! Tym bardziej, że ponoć pijanym był ! Trzeźwi natomiast funkcjonariusze SM są mało spostrzegawczy, gdyż do ok. miesiąca, może dwóch giną ławki z ul. 1-go Maja ! ale widocznie ich nikt nie powiadamił, że taka ławka jest wyrywana z ulicy i dla tego niczego najprawdopodobniej nie zauważyli - nie jestem pewien ale brakuje już chyba 4 czy 5. Ciekawi mnie natomiast czy może ktoś złożył zawiadomienie do policji o kradzieży tych ławek. Wydaje mi się, że wartość każdej z nich przekraczała co najmniej 250 zł co jest podstawą kwalifikacji prawnej, że jest to przestępstwo a nie wykroczenie. Z drugiej strony jest to kradzież zuchwała !
~P.M 14-12-2006 23:05
TAKICH ZBIERAJĄCYCH JEST WIĘCE JA SAM OSOBIŚCIE ZNAM OK 10 I CHWALĄ SIE ŻE TYM SPOSOBEM ZARABIAJĄ NA ŻYCIE A NIE NA DZIECIAKI POLICJA POWINNA ZAJĄĆ TAKIMI FUNDACJAMI BO OSOBY ZATRUDNIAJĄCE ŻEKOMO TYCH WOLOTARIUSZY WIEDZĄ ŻE PIENIĄDZE IDA DO ICH KIESZENI A JEDYNIE 10% ODDAJA DO FUNDACJI
~AJOT 14-12-2006 23:17
Same pochwały na tą SM ! Przesada to ich PSI obowiązek, a nie ...... bez przesady !
~bixkopt 15-12-2006 8:51
Słuzby miejskie powinny czesciej kontrolowac wolontariuszy zbierajacych wszelkiego rodzaju datki,poniewaz w ostatnim czasie pokazało sie duzo oszustów działajacych w tej branzy,a okres swiateczny ludzie chojniejsi a reszte sobie sami dopowiedzcie . pozdrawiam
~~papla 15-12-2006 21:54
~Sorry ! za zagmatwany sposób pisania, jednak dzięki temu, że nikt tutaj nie wyczuł zjadliwej ironii w obec SM w moim poście, ten temat nadal funkcjonuje ! Co do opisywanej osoby w art. to zapewne nie udało mu się uzbierać ani złotówki ! Policja też mu nic nie zrobiła i tylko pogroziła, że tak nie wolno ! Jeżeli trafi się ktoś komu dacie pieniądze, a nie będzie on z żadnej organizacji charytatywnej, to znaczy, że jest inteligentniejszy od Was - a madrzejszemu należy się uznanie. Oglądacie tysiące idiotycznych reklam które namawiają Was do zakupu jakiegoś towaru ! Tylko dlatego, że on jest ! Oczywiście ani Wam ani nikomu innemu nie potrzebny do niczego - ot szampon zwalczający łupież po którym macie go więcej - proszek który usuwa zabraudzenia ale tylko na reklamie, w rzeczywistości z brudej skarpetki po w sadzeniu do pralki macie szara skarpetkę - itd, itd. ale nikt tu nie wzywa SM , nikt się nie skarży, że został oszukany ! chociaż wydał może sto złoty a może i więcej ! Z drugiej strony, czy ktoś jest tu przekonany, że pieniądze przekazane instytucji charytatywnej w 100 % trafiają do potrzebujących ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group