Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 5084
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oszuści wciąż naciągają seniorów

Czwartek, 16 września 2021, 11:07
Autor: 112
Jelenia Góra: Oszuści wciąż naciągają seniorów
Fot. Archiwum
14 września około godziny 12.31 do mieszkania jeleniogórzanki zapukał mężczyzna, który podał się za pracownika Wodociągów. Pod pretekstem sprawdzenia ciśnienia wody, odwrócił uwagę pokrzywdzonej, a następnie ją okradł. Zabrał złotą biżuterię o wartości 3000 zł.
Prosimy wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia o kontakt z Policją na numer alarmowy 112 – prosi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Pamiętajmy! Oszuści wykorzystują zaufanie do instytucji państwowych, podając się za ich pracowników lub funkcjonariuszy. Wykorzystują różne metody, aby osiągnąć cel. Nie tylko dzwonią do starszych osób, ale również wysyłają smsy z linkami do podejrzanych stron. Dlatego stosujmy w codziennym życiu zasadę ograniczonego zaufania do wszelkich nieznanych nam osób. Zarówno tych, które do nas telefonują, jak również pukających do naszych drzwi. Sprawdźmy dokładnie, czy na pewno reprezentują instytucję, za którą pracowników się podają. W tym celu możemy zadzwonić do tej instytucji i opowiedzieć o całej sytuacji. W przypadku, kiedy ktoś dzwoni na nasz numer i podaje się na przykład za policjanta i wypytuje o pieniądze lub kosztowności, wtedy trzeba PRZERWAĆ POŁĄCZENIE! Dopiero wówczas należy zadzwonić na numer 112 i przekazać informacje na temat podejrzanego połączenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
2
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group