Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9693
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oświetleniowa rewelacja w mieście?

Środa, 2 kwietnia 2014, 7:36
Aktualizacja: Czwartek, 3 kwietnia 2014, 8:08
Autor: Angela
Jelenia Góra: Oświetleniowa rewelacja w mieście?
Fot. Czytelnik
Przy ulicy 1–go Maja w Jeleniej Górze od kilku dni stoi nowa latarnia, która w nocy oświetla deptak ledowym światłem. – To oszczędne oświetlenie dlatego chwali się miasto za to, że szuka oszczędności w wydatkach miasta. Ponadto latarnia została osłonięta metalowym płotkiem, w którym są umieszczone dwa stojaki na rower. To rewelacyjne rozwiązanie – chwali Czytelnik, który przesłał nam zdjęcia. Czy takich latarni będzie w mieście więcej?

Jak podkreśla jeleniogórzanin, latarnia testowana obecnie przez miasto ma aż trzy zastosowania. - W nocy latarnia oświetla ulicę, w dzień ozdabia deptak, ale przybyło jej trzecie zadanie, które jest bardzo przydatne cyklistom, bo ma stojak na rowery – wymienia Czytelnik.

Jak zapewnia Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, jeżeli latarnia się sprawdzi się, to z czasem przybędzie takich więcej w mieście. - Będą przede wszystkim montowane w centrum, w części starego miasta oraz jeśli będzie potrzeba wymiany starego oświetlenia, to również w Cieplicach – mówi wiceszef miasta.

- Ku uciesze spacerującym wieczorową porą mieszkańcom i turystom, ale też rowerzystom, których z każdym rokiem przybywa w naszym mieście dzięki ścieżkom rowerowym, których w regionie nie brakuje – dodaje pan Jerzy, Czytelnik. - Przy okazji warto zauważyć, że ostatnio w mieście zwiększyła się liczba stojaków na rowery. Nie są to tylko zwykłe metalowe stojaki, ale przy okazji postawienia roweru można przyjrzeć się fotografiom umieszczonym na stojakach, które przedstawiają dawny wygląd naszego miasta – dodaje Czytelnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group