Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8113
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Ostrożnie w górach

Sobota, 1 lutego 2020, 8:11
Aktualizacja: Niedziela, 2 lutego 2020, 10:46
Autor: WAC
Karkonosze: Ostrożnie w górach
Fot. KPN
Bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki panują obecnie w Karkonoszach. W górach ogłoszono drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Na szlakach w części szczytowej panują warunki zimowe, występuje oblodzenie. Po ostatnich opadach śniegu, przy silnie wiejącym wietrze utworzyły się miejscowo zaspy i nawisy. W piątek (31.01) na Śnieżce wiatr w porywach osiągał nawet 180 km/h, a wiał stale z prędkością 148 km/h. Wichura miotała przedmiotami, łamała drzewa i ich konary. Dodatkowo padał mokry śnieg

Zalecamy ostrożność i rozsądne planowanie wycieczek - apeluje Karkonoski Park Narodowy. - Przypominamy o odpowiednim przygotowaniu się do wycieczek w góry, zadbanie o bezpieczeństwo własne i najbliższych wędrujących osób: sprawdzenie prognozy pogody, właściwy ubiór, stosownie do panujących warunków pogodowych (ochrona przed zimnem, wiatrem, opadem), zabranie do plecaka dodatkowej, ciepłej odzieży, rękawiczek, czapki, prowiantu, w tym termosu z ciepłym napojem. Pamiętamy też o zabraniu mapy papierowej, naładowanego telefonu komórkowego z aplikacją Ratunek, podręcznej apteczki, kijków i raczków. Zanim wyruszymy w góry oceńmy czas jaki potrzebujemy na przejście trasy wycieczki i sprawdźmy godzinę zachodu słońca, żeby określić czas zapadania zmroku.

Pracownicy KPN proszą o zachowanie szczególnej ostrożności na szlaku czerwonym nad Kotłami Małego i Wielkiego Stawu oraz przy Śnieżnych Kotłach - w związku z sezonem zimowym, zostały tam zdemontowane barierki.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
331
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group