Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6955
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ostro–kwaśne grafiki w „Korytarzu”

Środa, 11 czerwca 2008, 8:12
Aktualizacja: 8:12
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Ostro–kwaśne grafiki w „Korytarzu”
Fot. Mar
– W czasie gdy grafika kojarzy się z komputerem, a rysunek – z techniką cyfrową tutaj można zobaczyć pierwotne znaczenie tych słów – mówiła Maria Szubart, otwierając we wtorek wystawę w Galerii Pod Brązowym Jeleniem.

Wernisaż wystawy prac graficznych odbyły się w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się w we wtorek. Przybyli mieli okazję zobaczyć prace autorstwa ośmiu adeptów warsztatów graficznych, które odbyły się na przełomie 2007 i 2008 roku.

Wystawa nazywa się Ostro-Kwaśne i doskonale opisuje różnorodność prac uczestników warsztatów. – Niezwykłe było obserwowanie jak ludzie, dla których techniki graficzne były zupełnie obce i po raz pierwszy brali do rąk rylec dłuto czy ołówek odkrywali nowy świat – mówił prowadzący warsztaty Marek Liksztet. – Mam nadzieję, że warsztaty staną się stałym punktem programu – dodał.

Zachwycała różnorodność form, technik, użycie kolorów. Każdy z wielu niewielkich obrazków odciśniętych z form to inna kraina wyobraźni i techniki użytej przy okiełznaniu pomysłu twórcy.

Warto przy okazji spaceru śródmiejskim traktem wstąpić do siedziby Jeleniogórskiego Centrum Kultury, aby obejrzeć prezentowane tam dzieła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group