Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8378
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ostatnie starcie radnych w tym roku

Środa, 30 grudnia 2009, 10:27
Aktualizacja: 13:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ostatnie starcie radnych w tym roku
Fot. TEJO
LXII sesja rady miejskiej przyniosła m.in. końcowe, ale niewielkie zmiany w budżecie na rok 2010 oraz przeniesienie nie wygasających wydatków z 2009 roku. Znaczna część posiedzenia dotyczyła projektów uchwał o sprzedaży gruntów, które zostały przegłosowane jeśli nie jednomyślnie, to większością głosów. Mimo tej zgodności, nie zabrakło również ostrej wymiany słów podczas składanych interpelacji.

W ramach planowanych wydatków z 2009 roku, które nie wygasają wraz z upływem roku budżetowego pojawiła się ogólna kwota ponad miliona złotych, z czego ponad 500 tys. zł dotyczyło transportu i łączności, w tym opracowanie dokumentacji budowlanej na przebudowę ulic Wojewódzkiej i Łomnickiej, utrwalenie parkingu przy ulicy Wróblewskiego, przebudowa chodników przy Bogusławskiego czy przebudowa ulicy Powstania Styczniowego.

Kwota przeznaczona na turystykę w ramach wydatków „niewygasających” to niemal 31 tys. zł., na działalność usługową ponad 50 tys. zł, kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego niemal 450 tys. zł, w tym na modernizacje dofinansowanej unijnymi pieniędzmi modernizacji Teatru Zdrojowego w Jeleniej Górze. Termin realizacji tych wydatków ustalono na 30 czerwca 2010 r.

Ponadto głosowaniu poddane zostały m.in. projekty uchwał w sprawie ustalenia sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych, kwestia zabezpieczania pieniędzy do kwoty 550 tys. zł. na przyszłoroczną realizację „Festiwalu Teatrów Wędrujących” dofinansowanych przez Unię Europejską. Radni wyrazili też zgodę na sprzedaż gruntów przy ulicach m.in. Grodzkiej, Powstańców Śląskich, Kiepury, Wolności, Agnieszkowskiej, Karkonoskiej, przy placu Piastowskim, Krętej i innych.

W ramach interpelacji głos zabrała m.in. radna Anna Ragiel, wiceprzewodnicząca rady miejskiej, która poruszyła kwestię kosztownej akcji szczepień przeciwko rakowi szyjki macicy. Zdaniem radnej efekty szczepień finansowanych z budżetu miasta są niemożliwe do skontrolowania do 40 roku życia. Radna mówiła, że za pieniądze przeznaczone na szczepienia, 1500 zł/ szt. mogłyby zostać przeznaczone na wykupienie wejść na basen dla dzieci i młodzieży.

Ostra wymiana słów między Cezarym Wiklikiem, a prezydentem Markiem Obrębalskim pojawiła się po zaprezentowaniu przez radnego multimedialnej prezentacji dotyczącej m.in. zepsutych piorunochronów, wiszących na budynku ratusza kabli czy pomalowanych sprayem budynków. – Dziękuję panu radnemu za wnikliwą analizę i troskę o miasto, szkoda tylko, że na slajdach nie znalazł się należący do pana tramwaj z powybijanymi szybami. Ciekawe jak on oddziałuje na przechodzących turystów oraz kiedy zostanie on doprowadzony do odpowiedniego stanu – wycedził Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Na te słowa radny Wilkik odpowiedział szefowi miasta ripostą: – Zapewniam Pana, że jak tylko w mieście pojawi się zapowiadany od lat monitoring, wszystkie obiekty prywatne zostaną naprawione i doprowadzone do właściwego stanu. Obecnie jest to bezcelowe – mówił Cezary Wiklik. Zaciętą dyskusję skończyły słowa prezydenta zapewniające, że monitoring pojawi się jeszcze w sierpniu 2010 .

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group