Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7288
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ostatnia kolejka rundy zasadniczej MSBL

Sobota, 14 kwietnia 2012, 1:53
Aktualizacja: 1:55
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Ostatnia kolejka rundy zasadniczej MSBL
Fot. archiwum
W najbliższą sobotę 14 kwietnia odbędzie się ostatnia seria spotkań rundy zasadniczej MSBL 2012. Pierwsze siedem zespołów w tabeli ma zapewniony udział w fazie play–off. O ostatnie wolne miejsce walczą wciąż Dzikie Knury i CMG.

Mbuti nie posiada już nawet matematycznych szans na zajęcie miejsca wyższego niż 9-te. Nawet w przypadku zwycięstwa nad AA Amator i porażki Dzikich Knurów z CMG nie pozwoli to na awans do czołowej ósemki. Udział w play-off rozstrzygnie się w bezpośrednim starciu pomiędzy CMG, a Dzikimi Knurami.

W niedzielę (15.04.2012) odbędą się pierwsze mecze ćwierćfinałowe. W chwili obecnej żaden zespół nie może być pewny miejsca w końcowej tabeli, a możliwych rozwiązań jest wiele. O tym kto z kim i o której godzinie zagra dowiemy się dopiero w późnych godzinach wieczornych w najbliższą sobotę.

SOBOTA (14.04.2012)

O godzinie 16.00 rozpocznie się bardzo ciekawe spotkanie, w którym zmierzą się AA Amator i Juniorzy Sudetów. Oba zespoły rozegrają w ten weekend po dwa spotkania. W przypadku dwóch zwycięstw możliwy jest nawet awans na drugą pozycję. Natomiast dwie porażki zepchną oba zespoły do dolnej połowy tabeli. Minimalnym faworytem wydają się młodzi gracze Sudetów, ale ewentualne zwycięstwo Amatora także nie będzie niespodzianką.

Godzina 17.00 to początek meczu pomiędzy Miszczami a Basketplanet Złotoryja. W przypadku porażki ekipa ze Złotoryi może stracić pierwsze miejsce na rzecz Matadorsów. Zwycięstwo zapewni tej drużynie pierwsze miejsce przed rozgrywkami play-off. Miszcze zakończą fazę zasadniczą prawdopodobnie na 6 lub 7 miejscu, co z pewnością jest dla nich sporym rozczarowaniem.

O godzinie 18.00 ponownie na parkiet wybiegną Juniorzy Sudetów. Tym razem mają jeszcze trudniejszego rywala. Ekipa Old Starz dysponuje silnym i wyrównanym składem. Jeśli Juniorzy przeciwstawią się sile fizycznej rywala to może być ciekawie. Jeśli natomiast dadzą się zdominować to niewykluczone, że po młodych zawodnikach Sudetów przejedzie przysłowiowy walec.

Godzina 19.00 to czas rozpoczęcia kolejnego spotkania: Mbuti – AA Amator. Ekipa Mbuti jako jedyna walczy już tylko o honor. AA Amator zechce z pewnością wygrać to spotkanie i zająć jak najlepszą pozycję w końcowej tabeli. W zespole AA Amator nie zagra Daniel Sadowski. Jednakże to ekipa Roberta Walaszka i Jacka Ziobro jest zdecydowanym faworytem tego meczu.

Najważniejszy sobotni mecz rozegrany zostanie o godzinie 20.00. Na parkiet hali przy ulicy Sudeckiej wyjdą koszykarze CMG i Dzikich Knurów. Bezpośrednie starcie o awans będzie z pewnością niezwykle zacięte i wyrównane. Dzikim Knurom wystarczy do awansu najniższe możliwe zwycięstwo. W przypadku CMG sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana. Jeżeli we wcześniejszym spotkaniu Mbuti przegra z AA Amator to każda wygrana daje awans CMG. Natomiast jeżeli Mbuti pokona AA Amator, a CMG wygra z Dzikimi Knurami to niezbędne będzie tworzenie tzw. „małej tabeli” uwzględniającej mecze pomiędzy Dzikimi Knurami, CMG i Mbuti. Najlepsza drużyna z tej dodatkowej tabeli uzyska awans do play-off. Jedno jest pewno – nie będzie to z pewnością Mbuti, które pokonało CMG 52-49 i przegrało z Dzikimi Knurami 42-52.

Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej rozpocznie się o godzinie 21.00. Naprzeciwko siebie staną Thunder BT i Matadors. Już przed spotkaniem będzie wiadomo o co walczą obie ekipy. Na chwilę obecną Thunder BT może zająć miejsce pomiędzy 4 a 8, natomiast Matadors pomiędzy 1 a 5. Duże znaczenie dla przebiegu spotkania będą mieć z pewnością wyniki poprzednich spotkań rozegranych w sobotę.

NIEDZIELA (01.04.2012)

Pierwsze spotkania ćwierćfinałowe rozpoczną się o godzinie 17.00. Kolejność gier zostanie ustalona po zakończeniu ostatniego spotkania sobotniego.

(Organizator)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group