Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 4916
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ostatni dzwonek przed „Listem”

Niedziela, 21 czerwca 2009, 7:36
Aktualizacja: 7:41
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ostatni dzwonek przed „Listem”
Fot. TEJO
W Teatrze im. Norwida, a właściwie na renesansowym dworze Czarne trwają przygotowania do środowej premiery „Listu” Aleksandra Fredry. Sztukę po raz pierwszy będzie można obejrzeć w noc świętojańską 24 czerwca o godz. 20 na dziedzińcu dziedzińcu dworu Schaffgotschów.

Dziś aktorzy przeprowadzą próbę generalną. Na scenę wracają dawno tam niewidziani aktorzy jeleniogórscy. W roli Orgona zobaczymy Jacka Grondowego, Celinę (żonę Orgona) zagra Elwira Hamerska-Kijańska. W roli Zofii nie zobaczymy jednej z dziewcząt, która miała zostać wybrana w castingu ogłoszonym przez teatr.

Reżyser zaproponował występ aktorce Agacie Moczulskiej, do niedawna instruktorce teatralnej z MDK „Muflon”.
W Stryja Radosta wcieli się Tadeusz Wnuk, a rolę Zdzisława zagra Igor Kowalik (gościnnie). Kostiumy i dekoracje zaprojektowała Elżbieta Terlikowska, ruch sceniczny opracował Julian Hasiej , a muzykę do piosenki finałowej skomponował Bogdan Koca. Reżyseria: Krzysztof Pulkowski.

Przedstawienie będzie grane codziennie od 24 do 30 czerwca o godz. 20. „List” to jedna z najrzadziej grywanych jednoaktówek Fredry. Środową premierę anonsują rozwieszone w mieście plakaty z repertuarem Teatru Norwida zaprojektowane według nowego wzoru. Zapowiedź poszczególnych spektakli ilustrują zdjęcia aktorów, autora sztuki i miejsca, gdzie zostanie ona zagrana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group