Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7208
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: OSP Sobieszów w strażackiej ekstraklasie

Poniedziałek, 25 lutego 2019, 8:34
Aktualizacja: Wtorek, 26 lutego 2019, 7:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: OSP Sobieszów w strażackiej ekstraklasie
Fot. OSP Sobieszów
To ważny dzień w historii jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze – Sobieszowie. W ostatnią sobotę odbyła się uroczystość uroczystego przekazania dokumentów, potwierdzających włączenie strażaków – ochotników spod Chojnika w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Gośćmi uroczystości byli: komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze Radosław Fijołek, prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak i zastępca burmistrza Szklarskiej Poręby Zbigniew Misiuk. Impreza była też dobrą okazją do podziękowania za wieloletnią współpracę z jednostką byłemu prezesowi Wojciechowi Grali i uhonorowania za długoletnią służbę druha Tadeusza Filipa

O wejście do KSRG nasza jednostka starała się od kilku lat – mówi prezes OSP Sobieszów Kinga Nowak. - Po drodze musieliśmy spełnić szereg kryteriów jeśli chodzi o wyposażenie jednostki oraz wyszkolenie druhów. Bardzo się cieszymy, bo to oznacza dla nas awans do strażackiej ekstraklasy. Poza możliwością zadysponowania OSP Sobieszów do działań na terenie kraju, da nam to też szersze perspektywy ubiegania się o dotacje z różnych źródeł. To ważne, bo jesteśmy stowarzyszeniem i musimy szukać środków zewnętrznych na naszą działalność.

Jednostka OSP została założona w 1946 roku. Obecnie liczy 20 czynnych strażaków. Na wyposażeniu ma dwa samochody bojowe: lekki mercedes sprinter oraz średni wóz ratowniczo – gaśniczy mercedes atego. W ubiegłym roku strażacy spod Chojnika odbyli ponad 200 wyjazdów do pożarów, wypadków komunikacyjnych oraz innych zagrożeń.

Twoja reakcja na artykuł?

28
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group