Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7200
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Osłodzić gorycz jedynek

Środa, 30 stycznia 2008, 7:22
Aktualizacja: 15:04
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Osłodzić gorycz jedynek
Fot. ROB
Ciasta i inne wypieki domowej roboty proponują rodzicom podczas wywiadówek uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3. Dzięki temu szkoła zarabia całkiem niezłe pieniądze. A starsi nieco łagodniej reagują na wieści o nienajlepszych ocenach, choć w „trójce” za wiele takich nie ma.

- Na pomysł zorganizowania słodkich wywiadówek wpadli przedstawiciele rady rodziców – mówi Dorota Binkowska, dyrektor szkoły. – Oni też przynieśli domowe wypieki. Można było ich skosztować we wtorek po południu.
Na czym polega taka wywiadówka? W holu szkoły zaraz przy wejściu ustawione są stoły zastawione słodyczami. Każdy rodzic może za symboliczne dwa złote kupić domowe wypieki i skonsumować je podczas wywiadówki.

- Rodzice mogą na słodko przyjąć informacje o wynikach swoich pociech. Te informacje czasem nie są niestety najlepsze – mówi pół żartem pół serio wicedyrektor Krystyna Piątkowska.

Czego na tych stołach nie było: pierniki, kremówki, sernik, rogaliki nadziewane, fale Dunaju i inne słodkości. Można też było zamówić kawę oraz herbatę. I trzeba przyznać, że dorośli chętnie kupowali serwowane wypieki.

– Pomysł jest rzeczywiście bardzo ciekawy – przyznają Marek Król i Mariola Majewska, rodzice uczniów chodzących do „trójki”. – Działałem w radzie rodziców w innej szkole i mieliśmy różne pomysły, aby szkoła trochę zarobiła. Ale takiego jeszcze nie widziałem – przyznał pan Marek.

Dorośli byli jednak zgodni, że słodkości nie pomogą przy rozliczeniu ich pociech z ocen i z zachowania.– Ciasta ciastami, ale z jedynek i tak musimy się tłumaczyć – przyznali też uczniowie.
Pozostaje mieć nadzieję, że większość rodziców miała po wywiadówce same powody do zadowolenia.

Wyremontowali klasę za wypieki
Słodką wywiadówkę zorganizowano w SP nr 3 już w ubiegłym roku. – Pomysł bardzo się spodobał rodzicom uczniów – mówi Dorota Binkowska.
Szkoła zebrała ok. 1300 złotych. – Dzięki tym pieniądzom uruchomiliśmy dodatkową klasę „0”. Wyremontowaliśmy po prostu dodatkową salę lekcyjną i szatnię dla uczniów – wyjaśnia pani dyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group