Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6738
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Osłodzić gorycz jedynek

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 30 stycznia 2008, 7:22
Aktualizacja: 15:04
Autor: ROB
Fot. ROB
Ciasta i inne wypieki domowej roboty proponują rodzicom podczas wywiadówek uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3. Dzięki temu szkoła zarabia całkiem niezłe pieniądze. A starsi nieco łagodniej reagują na wieści o nienajlepszych ocenach, choć w „trójce” za wiele takich nie ma.

- Na pomysł zorganizowania słodkich wywiadówek wpadli przedstawiciele rady rodziców – mówi Dorota Binkowska, dyrektor szkoły. – Oni też przynieśli domowe wypieki. Można było ich skosztować we wtorek po południu.
Na czym polega taka wywiadówka? W holu szkoły zaraz przy wejściu ustawione są stoły zastawione słodyczami. Każdy rodzic może za symboliczne dwa złote kupić domowe wypieki i skonsumować je podczas wywiadówki.

- Rodzice mogą na słodko przyjąć informacje o wynikach swoich pociech. Te informacje czasem nie są niestety najlepsze – mówi pół żartem pół serio wicedyrektor Krystyna Piątkowska.

Czego na tych stołach nie było: pierniki, kremówki, sernik, rogaliki nadziewane, fale Dunaju i inne słodkości. Można też było zamówić kawę oraz herbatę. I trzeba przyznać, że dorośli chętnie kupowali serwowane wypieki.

– Pomysł jest rzeczywiście bardzo ciekawy – przyznają Marek Król i Mariola Majewska, rodzice uczniów chodzących do „trójki”. – Działałem w radzie rodziców w innej szkole i mieliśmy różne pomysły, aby szkoła trochę zarobiła. Ale takiego jeszcze nie widziałem – przyznał pan Marek.

Dorośli byli jednak zgodni, że słodkości nie pomogą przy rozliczeniu ich pociech z ocen i z zachowania.– Ciasta ciastami, ale z jedynek i tak musimy się tłumaczyć – przyznali też uczniowie.
Pozostaje mieć nadzieję, że większość rodziców miała po wywiadówce same powody do zadowolenia.

Wyremontowali klasę za wypieki
Słodką wywiadówkę zorganizowano w SP nr 3 już w ubiegłym roku. – Pomysł bardzo się spodobał rodzicom uczniów – mówi Dorota Binkowska.
Szkoła zebrała ok. 1300 złotych. – Dzięki tym pieniądzom uruchomiliśmy dodatkową klasę „0”. Wyremontowaliśmy po prostu dodatkową salę lekcyjną i szatnię dla uczniów – wyjaśnia pani dyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~kontrola_skarbowa 30-01-2008 8:55
Ciekawe czy szkoła płaci podatki od tej działalności i czy są zachowane przepisy sanitarne .hmmmmmm czas powiadomić odpowiednie służby!!!!!!!!
ebee 30-01-2008 9:12
W szkole Podstawowej nr 6 , także aktywnie działa Rada Rodziców. Dziś są wywiadówki i też Rada Rodziców zorganizowała sprzedaż wypieków. Szkoda,ze lokalne media nie zauważają tej szkoły. A tyle dobrego się tutaj dzieje- wystarczy przyjść i zobaczyć.
~beee 30-01-2008 10:21
Tak, bradzo wiele... bylo o tym w mediach, wystarczy!
ebee 30-01-2008 11:44
Do "Kontrola skarbowa" Żałosny jesteś człowieku. Uprzejmie donoszę, że grupa rodziców bezinteresownie upiekła ciasto, aby dzieciaki miały troche uciechy. Aby Rada rodziców mogła coś zakupić do szkoły, albo dopłacić do wycieczki. W twojej chorej wyobraźni tych ludzi trzeba ukarać ! Takie rozumowanie, to wyjątkowa podłość ! W każdej szkole pomaga się dzieciom. W szkołach 3 i 6 też. Normalny człowiek uważa to za oczywiste. I gorące brawa za to dla dyrektorów tych placówek i działających tam Rad Rodziców ! A ty zawistny internauto, zamiast wypisywać brednie , odwiedź choćby jedną z tych szkół, a przekonasz się ile bezinteresownej pracy rodzice i nauczyciele wykonują , aby dzieciom było po prostu dobrze ! Albo po prostu znajdź sobie jaieś zajęcie ,bardziej ambitne od zajęcia "kapusia" EBEE
Patol 30-01-2008 12:11
A ciasta z grzybkami też będą ??
~aaneta 30-01-2008 13:53
Nie tylko 3 czy 6 organizuje coś takiego. Ciekawe dlaczego redakcja jelonki nie zainteresowała się innymi szkołami? Co szkoła nr 3 musiała dać reporterowi za ten artykuł. Jak w większości wiadomościach jelonka nie podaje rzetelnych informacji. Wstyd. Niektórzy redaktorzy powinni chyba kwiatki sadzić, a nie zajmować się dziennikarstwem. <br><br> <i> Pani aaneto, może nas Pani zastąpi? :-) Chętnie zajmiemu się sadzeniem kwiatków, na pewno zrobimy to lepiej niż Pani poprowadzi portal :-) no i kwiatki chyba też lepiej posadzimy :-) </i>
~aaneta 30-01-2008 14:46
Dziękuję za propozycję pracy, ale niestety nie skorzystam gdyż już ją mam. A w odróżnieniu od niektórych całkowicie poświęcam się swojej pracy, żeby ją wykonać prawidłowo i rzetelnie, a nie po "łebkach" i na "odwal sie". <br><br> <i> Gratulujemy samopoczucia :-) </i>
~Autor 30-01-2008 15:24
Szkoła Podstawowa nr 3, w odróżnieniu od innych, zaprosiła nas na słodką wywiadówkę i poinformowała o niej. Można łatwo obalić zarzut, że Jelonka się nie interesuje innymi szkołami (proponuję przejrzeć archiwum tekstów). Odwrotnie – to szkoły nie dbają o to, by swoje często wartościowe pomysły zaprezentować w mediach. I jest to temat na szerszą rozmowę, nie dotyczącą tylko słodkich wywiadówek. Informuję panią "aanetę", że nie otrzymałem nic od SP nr 3. Jeśli zarzuca mi Pani korupcję, mogłaby to Pani zrobić z klasą lub poprzeć to dowodami. Dowodzi Pani jedynie, że pojęcia klasy oraz rzetelności dziennikarskiej, są Pani zupełnie obce. Na temat Pani kwalifikacji i poglądów nie będę się wypowiadał. Żałuję jedynie, że swoim wścibskim i wyjątkowo złośliwym wpisem popsuła Pani przyjemność czytania artykułu zainteresowanym (m.in. rodzicom, nauczycielom oraz uczniom SP nr 3). Takie osoby jak Pani powodują niechęć u dziennikarzy do opisywania tego, co dzieje się w szkołach. <i>Z szacunkiem Robert Zapora - autor artykułu</i>
~czytelnik 30-01-2008 19:41
do autora tekstu!! brawo , gratuluję artykułu !! proszę się nie przejmować złośliwością ludzi- ważne że jest Pan w porządku a zawsze znajdą się "mali " ludzie:) życzę sukcesów i pozdrawiam!!
~do Autora i wszystkich!!! 30-01-2008 19:48
Panie Robercie przykre to, że "dziwne" osoby wypowaidają się o Pana pracy, kompetencjach nie mając kompletnego pojęcia o faktycznym stanie rzeczy i drodze zgłoszeniowej. Dziwi mnie ten prawie atak i zarzuty do autora artykułu oraz bezpodstawne oszczerstwa!!!!!!! Informuję, że redakcja "Jelonki" została zaproszona do szkoły i nikomu nawet nie przyszłoby do głowy cyt. "coś komuś dawać" !!!!! Jeżeli ktoś tak to postrzegł, to znaczy, że właśnie w taki sposób funcjonuje w swoim marnym życiu. z podziekowaniem i szacunkiem - współorganizator
~mama 30-01-2008 20:08
Brawa dla tych, którzy to zorganizawali, szczególnie dla pysznie wygladajacych ciasteczek, ojjjj tylko dwa próbowałam. Czekam na następną wywiadówkę. dzięki
~do kontrola skarbowa 30-01-2008 21:18
Proponuję panu - za sponsorować jakąś szkołę ,może dzięki pana pieniążkom pomaluję się klasę lub jak będzie pan bardzo hojny to i zorganizuje się dzieciom jakąś wycieczkę.Lepiej jakby pan pomagał niż straszył i donosił.A "Jelonce" chwała ,że pisze i takie artykuły.A chyba nikomu nic nie stoi na przeszkodzie ,aby takiego redaktora do siebie też zaprosić - jeśli mają czym się pochwalić.Lepiej coś robić dla społeczności, a nie tylko stać z boku i krytykować !!!
~do patol 31-01-2008 1:51
przestajesz byc zabawny ''koles'' grzyba to sobie poszukaj miedzy nogami ,bo tam pewnie masz go pelno...i przestan wypisywac te swoje zalosne wypociny....
~rodzic 31-01-2008 15:16
Bardzo miłe przedsiewzięcie, od niedawna jestem rodzicem w tej szkole i inicjatywa bardzo mi się podobała. Smaczne ciasto, dzięki rodzicom, dzieciom i przede wszystkim nauczycielom. Dziękuję
~nauczyciel 31-01-2008 21:35
super sprawa.gratuluje sp3!!!!!!! 1
~ania 3-02-2008 19:45
dlaczego uczniowie nie piszą, przecież było dużo dzieciaków. Bardzo mi sie podobało.pozdrawiam IV a,b i c

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group