Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6770
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Osiemnastka WOŚP

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 2 stycznia 2010, 9:17
Aktualizacja: 11:07
Autor: TEJO
Fot. Organizator
10 stycznia 2010 roku już po raz osiemnasty zagra największa na świecie orkiestra dyrygowana przez Jurka Owsiaka. Z tej okazji Rada Młodych Stowarzyszenia „Wspólne Miasto” przygotowała szereg interesujących wydarzeń.

XVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie poświęcony dzieciom z chorobami onkologicznymi i połączony z zakończeniem II Karkonoskiego Festiwalu Światła. Areną obydwu imprez będzie cieplicki plac Piastowski. Zagrają: EXPRESSIONS, CHEMICAL GARAGE, LENIWIEC, SEX BOMBA, „Światełko do nieba”, aukcje i licytacje na rzecz Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystko w niedzielę (10 I) w godz. 16 – 22.

Happening zachęcający jeleniogórzan do zagrania w WOPŚ zaplanowano dziś na godz. 13 na placu Ratuszowym.
– Na „osiemnastkę” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowaliśmy kilkanaście wydarzeń. Nie zabraknie koncertów, występów artystycznych, imprez w jeleniogórskich klubach, licytacji czy akcji happeningowych – zapowiada Paweł Gluza. – Jeszcze w starym roku wolontariusze naszego sztabu odebrali identyfikatory. Złożyliśmy wszystkie puszki. Wystartowała strona internetowa naszego sztabu (www.wosp.jgora.pl) , gdzie można znaleźć informacje dotyczące wszystkich imprez – relacjonuje Marta Knap.
– Do 10 stycznia, czyli dnia Wielkiego Finału, w siedzibie Stowarzyszenia „Wspólne Miasto” można wpisywać się do „Księgi życzeń dla Wielkiej Orkiestry”. Tom przekażemy Jurkowi Owsiakowi – mówi Mirosław Kobyłecki.

Sztab Wspólnego Miasta zaprasza do:
* Klubu Polonia (Cieplice), gdzie zagra DJ S-ROOM (5 stycznia godz. 19:00)
* Pubu Drukarnia (ul. Konopnickiej 1) na występ zespołu Semplice oraz Kabaretu Udającego Profesjonalnych Aktorów (6 stycznia godz. 19:30)
* Filharmonii Dolnośląskiej na koncert uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia (7 stycznia godz. 18:00)
* MDK Muflon (Sobieszów) na występ Kabaretu PAKA oraz zespołów młodzieżowych MINNIE, JALAPENO, HAYAT (8 stycznia godz. 16:30)
* Klubu UFO (Cieplice) na karaoke dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (8 stycznia godz. 20:30)
* Klubu Komitet (ul. Sudecka) na koncert muzyki hip-hop, na którym wystąpią lokalne zespoły - koncert organizują „Sztuka Ulicy” – jedna z rad programowych działających przy Stowarzyszeniu „Wspólne Miasto” oraz Stowarzyszenie Se-Zone (9 stycznia godz. 17:00)
* Klubu Kaligrafia (Pl. Ratuszowy) na WielkoOrkiestrową Dyskotekę Osiemnastkową, gdzie zagra DJ Soczek (9 stycznia godz. 21:00)

Ponadto odbędzie się kilka akcji happeningowych oraz Flash Mobowych. Zbiórki pieniędzy zostaną przeprowadzone we wszystkich jeleniogórskich szkołach gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych (8 stycznia) oraz w hipermarketach TESCO oraz Carrefour (9 stycznia).

Terenówki, obiady, autografy
W dniu XVIII Finału zapraszamy na przejażdżki samochodami terenowymi po byłym jeleniogórskim poligonie (wjazd naprzeciwko Hotelu Tango) organizowane przez Stowarzyszenie Sudety 4x4 oraz na przejażdżki konne do stadniny koni Gostar w Goduszynie.

Sudecki Klub Szefów Kuchni specjalnie na XVIII Finał przygotował kilkaset porcji obiadowych, dochód z ich sprzedaży również zasili konto Fundacji. W trakcie koncertu Finałowego przeprowadzimy licytację gadżetów m.in. książek z autografami Władysława Bartoszewskiego, Sławomira Mrożka, Wojciecha Cejrowskiego czy filmu „Pociągi pod specjalnym nadzorem”, który podpisał Jiri Menzel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~;) 2-01-2010 10:50
hahahaha, osiemnastka woPŚ?
~wrocławski student 2-01-2010 12:23
a kto jeszcze wierzy owsiakowi - na to się nie daje grosza...
~do (~wrocławski student) 2-01-2010 13:43
weź się w łeb pier...nij, zanim Ja to zrobie
~mama3 2-01-2010 13:50
Do ~wrocławski student : Moze i się nie wierzy,ale nawet jeśli połowa zebranek sumy trafi na chore dzieci to warto- moje dziecko po urodzeniu miało badanie słuchu sprzętem zakupionym przez WOŚP, a kilka miesięcy temu miało poważną operację (nie w jeleniej) również przy użyciu aparatury zakupionej przez WOŚP. Więc uważam, że warto brać udział w takich akcjach. Ale to osobista decyzja każdego z nas. Pozdrawiam
~owsiakfan 2-01-2010 14:33
PIĘKNA AKCJA. a w tym roku cel - wzrusza mnie bardziej , niz zwykle.
~Jagoda 2-01-2010 15:38
Ja tam zawsze, od samego początku, dawałam na WOŚP i dawać będę, bo uważam, że jest to jedna z lepszych ideii w tym naszym wrednym świecie. I to działa, pomoc jest namacalna, zakupiony sprzęt rauje życie dzieciom - czego chcieć więcej? Skoro państwo nie zapewnia nam odpowiedniej opieki zdrowotnej - choć powinno!!! - uważam, że ludzi takich jak Owsiak wciąż jest zdecydowanie za mało!! Powinniśmy się wspierać w takich akcjach, dla nas samych, dla naszych dzieci, anie jeszcze pluć się, że na to nie daje się grosza... Wrocławski student, żal mi Cię, zmienisz zdanie, gdy będziesz miał dzieci i będziesz się bał o ich zdrowie i życie, może wtedy zrobi Ci się barrrrdzo głupio!
~OwsiakMójGuru 2-01-2010 15:40
Aby znów padł rekord!!! :-)
~sonia 2-01-2010 18:39
Idea szlachetna, owszem...,ale mając świadomość ile kasy rozchodzi się na bok z tych skarbonek zanim dotrze do celu - pomagam wyłącznie w inny sposób. Zatem nie plujcie na studenta z Wrocławia, bo ma prawo mysleć i postępować tak jak chce.
~king-kong 2-01-2010 19:55
Ja tam dam jak zwykle bo Pan Owsiak to jedyna osoba ktora w tym kraju probuje pomoc.DO WROCLAWSKI STUDENT Ciebie nigdy nie bedzie stac dac choc 2 grosze jestes biednym czlowiekiem.Co mamusia i tatus daja na wykrztalcenie TUMANIE???
~pierwszy 2-01-2010 20:09
Jurek Owsiak to wielki człowiek i niejedno dziecko zawdzięcza mu życie i zdrowie.To On powinien dostać pokojową nagrodę Nobla.W czasach kiedy nasz rząd myśli o zabijaniu polskich obywateli na wszystkich wojenkach amerykanów zamiast o dbaniu o ich zdrowie taki człowiek to skarb.Doceńcie Go! Moje dziecko leczone jest w klinice wrocławskiej i też korzysta z aparatury zakupionej dzięki WOŚP.Panie Jurku jesteśmy z Panem.
~Calineczek. 2-01-2010 20:37
Uważam, że to, co robi Rada Młodych, jest wielkie i piękne. Nikt w Jeleniej Górze nie podjął się tego, co oni - a trzeba wiedzieć, że naprawdę warto. To im się kiedyś zwróci. Tak samo, jak zwróci nam się to, że teraz wspomożemy Fundację WOŚP - jak to napisała mama3, dzieci są badane i operowane sprzętem zakupionym za pieniądze z puszek czy aukcji, bo być może kiedyś nasi potomkowie również będą potrzebowali pomocy i będzie to pomoc od Jurka Owsiaka. Od kiedy pamiętam, ja i moi rodzice wspieraliśmy WOŚP i mam zamiar to kontynuować.
~mucha 2-01-2010 21:47
Wiesz co ci powiem STUDENT ? - powiem ci tak (tylko proszę - czytaj pomalutku , bo ja pomalutku piszę) Rozumiem , że każdy grosz jest potrzebny na studiach (starzy i tak ci dadzą) , ale gdybyś wypił jedno piwo mniej , to stać by ciebie było na tak szlachetny czyn jakim jest zbiórka pieniędzy dla chorych dzieci . Jeszcze jedno - więcej wiary w ludzi - nie wszyscy są złodziejami .
~wrocławski student 2-01-2010 22:08
kiedyś dawałem ale to był tzw pęd za tłumem, och idea wszyscy dają to my też ale z wiekiem włącza się indywidualne myślenie i kojarzenie faktów - za teksty "róbta to chceta" i "woodstock nagrodą za wasz grosz uznałem że nie warto wspierać wośp" - duża część kasy idzie obok ponadto na roczne utrzymanie małżeństwa owsiaków - nie dzięki, wole by moje zł trafiały bezpośrednio do rąk potrzebujących co też czynie tak jurek owsiak to wielki cżłowiek i niejedno dziecko zawdzięcza mu życie [poczęte w czasie woodstock]
~tentaris 2-01-2010 23:02
Człowieku Ty chyba sobie nie zdajesz sprawy z wielkości akcji... Powiedz proszę jaka inna organizacja potrafiła poruszyć cały świat do zbiórki pieniędzy na tak szlachetny cel. Poza tym : nawet jeżeli nie całe pieniądze trafiają na sprzęt medyczny, to pomagają w utrzymaniu fundacji, która uczy pierwszej pomocy najmłodszych...z resztą na temat Przystanku Woodstock też nie powinieneś się wypowiadać, ponieważ zespoły,które na nim występują grają zazwyczaj za darmochę,a jeśli nie to koszt ich występu pokrywają sponsorzy. Podsumowując : wystawiam w Twoją stronę swój środkowy palec dłoni,bo nie czuję szacunku do ludzi, którzy negują coś o czym nie mają zielonego pojęcia:)
~jędras 2-01-2010 23:18
do wrocławski student.Niby z ciebie student a myślisz jak nastolatek.
~wrocławski student 3-01-2010 11:16
brawo - typowa polska mentalność - pomagamy jak jest jakaś akcja podczas gdy dookoła jest dużo ludzi którym można pomóc bez żadnych akcji - a swoją drogą podniesienie składek zdrowotnych i mamy te kilkanaście milionów zł
~pierwszy 3-01-2010 15:42
Tobie "student" chyba instalacja p...lnęła.Podnieść składki.Do czego to prowadzi?Podnoszą ciągle jakieś składki...i gdzie te pieniądze są? Dziura budżetowa z roku na rok coraz większa.Nie chcę większych składek,bo i tak idąc do lekarza za wszystko muszę płacić.Nie chcę ZUS-u.Wolałbym żeby moje składki trafiały na moje konto,wtedy stać by mnie było na leczenie,a tak...wieczne czekanie raczyli nam dać panie. NFZ to fikcja,mamy w kraju burdel zdrowotny,ale co to obchodzi pajaców z rządu.Ich stać na wszystko.Pana Owsiaka to obchodzi...i przestań robić z Niego złodzieja.Złodzieje mieszkają na plebaniach...pytam co oni robią dla ludzi?
~mucha 3-01-2010 16:25
Jak ktoś jest kutwą to , aby nie dać , znajdzie 1000 powodów i 1 więcej .
~no risk no fun 3-01-2010 20:46
taaa.... i cała nasza narodowa mentalność ukazała się w pełnej okazałości: anonimowe buractwo gotowe do osądzania innych i czujące się rozgrzeszone, bo raz na rok wrzuci parę groszy do owsiakowego "nocnika".. małe, żałosne, sfrustrowane ludki plujące jadem na jednego, który ma odmienne od większości zdanie i NICZEGO NIE MUSI!! Panie ~tentaris - najlepszym miejscem na ów środkowy palec będzie własna dziurka w nosie, bądź środek d..., a ty ~pierwszy zadbaj bardziej o higienę, bo mucha przysiadła ci na ogonie.. Bez odbioru............
~Jano 4-01-2010 9:20
musze skomentowac te wasze kometarze bo juz normalnie czytac tego nie idzie , dobrze ze Owsiak cos robi jestem za niech zbiera pieniazki bo to jest fajne , tylko pytam sie naszych rzadzacych gdzie oni sa obiecali tak wiele w kampanii wyborczej ze az poprostu sluchac bylo milo ale juz jak doszli do wladzy to caly car prysl jak banika mydlana , szpitale nie maja pieniedzy , lekarze slabo zarabiaja sluzba zdrowia jest do banii wiec pytam po co p.zawila zyczenia noworoczne w roadio sle ludziom a nie przekarze tych pieniazkow na orkiestre , p.Obrebalski jednej swojej pensji w roku nie da dzieciom , gdzie jest ta chojnosc tych panow tak szeroko mowiacych w kampaniach wyborczych, a co do mnie ja uwazam ze jest minister zdrowia bardzo kompetentny p Kopacz ktora tez mogla by wreszcie cos zrobic nie tylko psuc no ale ja moge sie mylic bo ja place podatki i jak widze na miescie tych ludzi co pytaja przechodniow ( czy wspomoze pan/pani biedne dzieci to mam taka ochote pojsc do tych rzadzacych i poprostu nakopac im w te cztery litery za te wszystkie oszustwawyborcze bo sam Owsiak tu nic nie pomoze jesli nasze wladze nie wezma sie za pozadna prace a nie tylko pirdzenie w stolki z powazaniem Jano
~do"no risk no fun' 8-01-2010 9:24
No to życzę ci choroby nowotworowej i przeforsowania ustawy zgodnie ,z którą dofinansowanie z NFZ przysługuje tylko osoba do 18-tego roku życia...baranie!Będziesz modlił się do Owsiaka,którego teraz opluwasz. Bez odbioru...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group