Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5444
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/REGION: Osiem ciosów nożem za 300 złotych długu

Czwartek, 29 stycznia 2009, 9:32
Aktualizacja: 9:33
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/REGION: Osiem ciosów nożem za 300 złotych długu
Fot. ......
Tragicznie zakończyło się spotkanie trzech znajomych ze Świętoszowa, którzy postanowili umilić sobie wieczór wódką. Po libacji dwójka z nich: Ryszard Sz. i Janusz S. pokłócili się o dług. W szarpaninie Ryszard Sz. zabił kolegę, zadając mu osiem ciosów nożem. W tym tygodniu do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynął akt oskarżenia w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku w Świętoszowie. Tragicznego wieczoru Mirek i Janusz spotkali Ryszarda przypadkiem pod domem jednego z nich. Zaprosili kolegę do włączenia się do planowanego spotkania przy kieliszku. Po trzech wypitych butelkach wódki Mirek źle się poczuł i poszedł spać.

W tym czasie Janusz S. opowiedział koledze o planach wyjazdu do Krakowa do pracy. Wtedy Ryszardowi Sz. przypomniało się o długu, który Janusz zaciągnął u niego trzy lata wcześniej. Rozpoczęła się między nimi szarpanina. W jej trakcie sprawca wyciągnął z kieszeni nóż sprężynowy i osiem razy ugodził kolegę, powodując jego szybką śmierć.

Z opinii sąsiadów wynika, że Ryszard Sz. to spokojny, towarzyski i pomocny człowiek, który nigdy nie nadużywał alkoholu. Śledczy wykluczyli jednak przypadkowe spowodowanie śmierci. Sprawcy grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group