Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8636
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Osiedle Robotnicze rozkopane jeszcze przez półtora roku

Wtorek, 3 stycznia 2012, 8:18
Aktualizacja: Środa, 4 stycznia 2012, 8:20
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Osiedle Robotnicze rozkopane jeszcze przez półtora roku
Fot. Angela
Mieszkańcy Osiedla Robotniczego w Jeleniej Górze narzekają na rozkopane od kilku miesięcy chodniki i drogę. Pytają, kiedy skończą się prace, a ich ulica przestanie przypominać plac budowy. Droga zyska nową nawierzchnię dopiero w 2013 roku. Chodniki mają być przywrócone do stanu użytkowania w najbliższych tygodniach.

Aktualnie na Osiedlu Robotniczym prace prowadzi spółka Wodnik, która jednocześnie realizuje dwie inwestycje: przebudowę sieci wodnej i kanalizacyjnej. Zgodnie z umową firma SKANSKA ma zakończyć roboty wiosną. Miejski zarząd dróg i mostów zobowiązał wykonawcę do naprawy chodników do stanu używalności. Kompleksowa przebudowa jezdni i chodników rozpocznie się natomiast w kolejnym etapie.

– W budżecie na rok 2012 zarezerwowana została kwota niemal 1 mln 800 tys. zł na przebudowę tej ulicy wraz z kanalizacją deszczową i wymianą oświetlenia. Jest to zadanie, które ma być współfinansowane ze środków unijnych. Będzie ono wykonane w ciągu dwóch najbliższych lat, bo z pewnością w jednym roku nie znajdzie się na ten cel cała kwota. Wykonawca robót załatał największe dziury w jezdni i w najbliższym czasie, jeśli pozwoli na to pogoda, udrożni i wyrówna chodniki.

– Po zakończeniu tych prac miasto rozpocznie przebudowę kanalizacji deszczowej, która jest w tragicznym stanie. Niestety kolejny raz będziemy musieli rozkopać całą jezdnię. W tym roku być może uda się również zrobić nowe oświetlenie z wymianą całej instalacji. Na wymianę nowej nawierzchni będziemy mogli jednak liczyć dopiero w 2013 roku – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Szacuje się, że koszt przebudowy ulicy to trzy mln zł. Po zakończeniu przebudowy jezdni, ulica zostanie zwężona z 10,5 m do siedmiu metrów. Pozostała część będzie stanowiła pas przeznaczony do parkowania pojazdów.
Tymczasem na jezdni obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Kierowcy muszą więc jeździć bardzo ostrożnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1035
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group