Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6836
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Oryginalny Perski Izerski Jarmark

Poniedziałek, 26 czerwca 2017, 6:30
Aktualizacja: 14:07
Autor: Joanna
Region: Oryginalny Perski Izerski Jarmark
Fot. Joanna
Rękodzielnicze wyroby oraz niepowtarzalne, naturalne smaki – tego nie zabrakło podczas Perskiego Izerskiego Jarmarku. Impreza odbyła się wczoraj (25.06) na trenie Średniowiecznej Osady w Kopańcu. Kolejne takie imprezy zaplanowano jeszcze na lipiec i sierpień.

Lubujący się w naturalnych przetworach oraz ręcznie wyrabianych, niepowtarzalnych przedmiotach mogli znaleźć tu coś dla siebie. Jarmark słynie z oryginalności i naturalności oferowanych produktów. Produkty, które oferują wystawcy pochodzą przede wszystkim z własnych gospodarstw. Były sery, wędliny, pieczywo, różnego rodzaju przetwory i smarowidła, miody, ciasta i dania na gorąco, które można było zjeść na miejscu. Wystawcy oferowali także syropy, oparte na naturalnych składnikach w celach zdrowotnych, których receptury są przekazywane pokoleniowo i które między innymi pomagają w takich schorzeniach, jak przeziębienie lub wspomagają urodę.

Każdy, kto ceni sobie oryginalność, mógł nabyć niepowtarzalne ozdoby, wykonywane ręcznie, głownie z naturalnych materiałów. Było również wiele ozdób do domu i ceramika. W czasie imprezy zorganizowano, jak co roku, warsztaty i zabawy dla najmłodszych.

W czasie jarmarku funkcjonuje również lokalna giełda staroci. Jeżeli nie udało się wczoraj odwiedzić Kopańca, to impreza odbędzie się jeszcze 16 lipca i 13 sierpnia. Wstęp jest bezpłatny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group