Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5667
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Orszak Trzech Króli

Wtorek, 7 stycznia 2020, 9:30
Aktualizacja: Piątek, 10 stycznia 2020, 9:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Orszak Trzech Króli
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami IX edycja Karkonoskiego Orszaku Trzech Króli. Ulicami centrum miasta przeszło około 800 osób, które świętują Boże Narodzenie. Uliczne jasełka rozpoczęły się pod Bazyliką Mniejszą pw. Erazma i Pankracego, a ich finał – tradycyjnie – miał miejsce na Placu Ratuszowym.

Zgodnie z tradycją katolicką, ulicami miasta przeszli trzej królowie, którzy w drodze do "stajenki" śpiewali wraz z uczestnikami kolędy i zatrzymali się w kilku miejscach.

Pierwszym postojem był Zespół Szkół Katolickich, gdzie scenkę odegrali miejscowi uczniowie. Kolejny postój był przy budynku Ratusza, gdzie wystąpiły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 27 "Okrąglaczek". Następnie wierni przeszli na Plac Niepodległości, gdzie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 13. Przedostatni postój miał miejsce na ulicy Bankowej, gdzie wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik". Zanim uczestnicy orszaku przybyli do "stajenki", zawitali jeszcze do dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 13, po czym udali się "pokłonić Jezusowi" i obdarować "Świętą Rodzinę" złotem, kadzidłem i mirrą.

Organizatorem Karkonoskiego Orszaku Trzech Króli jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego. Jelenia Góra jest wśród 24 miast w Polsce, w których orszak organizowany jest od pierwszej edycji. W 2020 roku uliczne jasełka zorganizowano w 872 miejscowościach Polski i 21 za granicą.

Twoja reakcja na artykuł?

35
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
5%
Złości
17
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (59) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group