Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 5787
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: "Orlik" otwarty – samorządowcy (nie) spudłowali

Poniedziałek, 24 listopada 2008, 11:22
Aktualizacja: Wtorek, 25 listopada 2008, 15:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: "Orlik" otwarty – samorządowcy (nie) spudłowali
Fot. TEJO
Milion dziewięćdziesiąt tysięcy złotych kosztował kompleks boisk sportowych, który dziś z pompą oddano w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jeleniej Górze. Inne placówki oświaty mogą tylko pozazdrościć. Być może podobny obiekt powstanie przy Szkole Podstawowej nr 10. Budowa obiektu była strzałem w dziesiątkę. Gorzej z kondycją samorządowców, którzy niezbyt skutecznie strzelali do bramki, a miały paść honorowe gole.

Najważniejsi ludzie w państwie i województwie przyjechali dziś około godz. 9 do ZSOiT przy ulicy Jana Pawła II. Do końca trwały przygotowania na przyjęcie gości. Odgarniano śnieg i porządkowano teren. Na wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych Grzegorza Schetynę, Rafała Jurkowlańca, wojewodę dolnośląskiego i Jerzego Pokoja, przewodniczącego sejmiku wojewódzkiego czekali uczniowie, nauczyciele i samorządowcy. Wszystkich powitała Bożena Kiser, dyrektorka szkoły.

Przy włączonych reflektorach, które umożliwią korzystanie z kompleksu boisk (dwa do koszykówki, jedno do piłki nożnej) także po zapadnięciu zmierzchu, Grzegorz Schetyna uroczyście otworzył „Orlika”. – To pomysł naszego rządu. Dziś przeżywamy bardzo miłe chwile. Chciałbym, aby takich boisk było jak najwięcej – mówił wiceszef rządu. Przemawiał też Marek Obrębalski i Jerzy Pokój. Ksiądz prałat Bogdan Żygadło, dziekan jeleniogórski, nawiązał do postaci świętego Pawła, który w jednym ze swoich pism przedstawił bardzo „sportowe” porównanie życia do swego rodzaju turnieju, w którym trzeba zachować zasady moralne. – Niech to boisko służy wszystkim jak najlepiej – mówił ks. Żygadło święcąc obiekt. – Mam nadzieję, że dyrekcja pozwoli, aby był tu ciągły ruch – dodał wicepremier Schetyna.

Po uroczystym przecięciu wstęg, goście oddali pierwsze honorowe strzały na bramkę. Uderzenia Grzegorza Schetyny, Jerzego Pokoja, Marka Obrębalskiego, Zbigniewa Szereniuka, Jerzego Łużniaka oraz Wiesława Tomery były albo niecelne, albo bronione przez bramkarza. Ten jednak nie miał najmniejszych szans, kiedy przy piłce stanął insp. Zbigniew Ciosmak, który zdobył pierwszego honorowego gola! Uczniowie nie mogli się doczekać, aby zagrać pierwszy mecz. Co też uczynili przy dopingu przytupujących z zimna cheerleaderek. W końcu piłka poszła w ruch i boisko "ochrzczono" pierwszym starciem. Młodzi ludzie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych będą mieli także czym kopać i rzucać. W prezencie od władz samorządu wojewódzkiego dostali dwa worki z piłkami do każdej dyscypliny sportu, którą można uprawiać na „Orliku”.

– Całość kosztowała milion dziewięćdziesiąt tysięcy złotych. Część pieniędzy pochodzi z naszego budżetu. Kiedy tylko dowiedzieliśmy się, że jest możliwość skorzystania z tego programu "Orlik 2012", nie wahaliśmy się ani chwili. W imponującym tempie czterech miesięcy zbudowano piękny kompleks sportowy – tłumaczy Marek Obrębalski.

Jak podkreślił prezydent, w mieście przydałoby się kilka takich kompleksów boisk. – Idealne tereny ku zbudowaniu następnego są przy Szkole Podstawowej nr 10. W pierwszym kwartale przyszłego roku okaże się, czy uda nam się zbudować tam podobne obiekty – zapowiedział szef miasta.

Uroczystość uświetnił też bankiet, na który zaproszono gości, głównie dyrektorów szkół, którzy ze smakiem zajadali „drugie śniadanie”. Z poczęstunku pospiesznie wyszli Grzegorz Schetyna z Rafałem Jurkowlańcem. Oczekiwani byli w Jakuszycach, gdzie spotkali się z organizatorami Biegu Piastów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
304
Tak
59%
Nie
41%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla Antka
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group