Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8999
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Orkiestra pomoże z pompą

Piątek, 11 stycznia 2008, 9:04
Aktualizacja: 10:14
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Orkiestra pomoże z pompą
Igor (po lewej) i Maciek gotowi do niedzielnej akcji.
Fot. TEJO
Rekordowa liczba wolontariuszy zbierających pieniądze do puszek, loteria fantowa, no i oczywiście koncert gwiazdy – wystąpi Urszula. Kolejny XVI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia. Patronuje mu portal Jelonka.com

Impreza na scenie oficjalnie rozpoczyna się już o godz. 16. Na scenie pojawią się muzycy z rockowej grupy „Zero Procent”. Będzie także pop–rockowa grupa „69” z Częstochowy.

Jedna z największych gwiazd polskiej muzyki wystąpi już w niedzielę w stolicy Karkonoszy. Będziemy mogli zaśpiewać razem z Urszulą jej największe przeboje, jak „Konik na biegunach” czy „Malinowy król”. Te piosenki znają niemal wszyscy.
Przed występem gwiazdy wystrzeli „Światełko do nieba”. Zgromadzeni będą podziwiali pokaz fajerwerków. Zgromadzeni przed sceną otrzymają z rąk harcerzy zimne ognie, które odpalą punktualnie o godz. 20.

Podczas finału nie zabraknie, tradycyjnie już, rodzimego „Leniwca”. Na rozgrzewkę, tuż przed Urszulą wystąpi młody i utalentowany wokalista Vino. Jedną piosenkę ma zaśpiewać razem z gwiazdą.
Między występami artystów przewidziana jest licytacja fantów, przekazanych przez orkiestrę. Poprowadzą ją, jak zwykle, Tadeusz Siwek oraz Marian Łata.

Finał WOŚP będzie nie tylko na scenie. Miasto od rana zostanie opanowane przez młodzież z puszkami. Zainteresowanie tegorocznym finałem jest tak ogromne, że w sztabie ZHP zabrakło identyfikatorów dla wolontariuszy.

– Zamówiliśmy 200, tak jak w ubiełym roku. Tymczasem chętnych było 300 – mówi Marian Łata, komendant ZHP. W ostatniej chwili udało się „pożyczyć” ponad sto dodatkowych identyfikatorów ze sztabu ZHP w Legnicy. – Dzięki temu, wszyscy chętni do zbierania pieniędzy nie zostaną na lodzie – zapewnia Marian Łata.

Na ulice miast Kotliny Jeleniogórskiej wyjdzie w tym roku rekordowa liczba prawie pół tysiąca wolontariuszy. Będą zbierać pieniądze na pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi.

W jeleniogórskich sztabach orkiestry już zaczynają się gorączkowe przygotowania. We Wspólnym Mieście od kilku dni trwa licytacja gadżetów wielkoorkiestrowych. Do kupienia jest m.in. czepek Otylii Jędrzejczak oraz książki, bajki i płyty CD. W ZHP przyjmowane są gadżety, w miniony weekend harcerze przystrajali siedzibę i montowali puszki.
Wolontariusze w obu sztabach będą mogli liczyć, jak co roku, na ciastko i ciepłą herbatę.

Kto chce przekazać gadżet na licytację, proszony jest o kontakt z którymś ze sztabów WOŚP w Jeleniej Górze: ZHP tel. (0 75) 64 24 755, Wspólne Miasto (0 75) 64 17 786. Tam też można dowiedzieć się, co jest do wygrania. Sztaby czynne są codziennie.

– Jak co roku, będziemy pilnować porządku i pomagać wolontariuszom – mówi nadkomisarz Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Policja przekaże gadżety na licytację. Planowane są także spotkania z wolontariuszami. – Poinstruujemy ich, jak się zachować w razie napadu, oraz jak takich sytuacji w ogóle uniknąć – mówi Edyta Bagrowska. – Wszystko po to, by tegoroczny finał był bezpieczny.

Tegoroczny finał odbędzie się pod patronatem Jelonki.com. Na naszej stronie internetowej będą aktualizowane wiadomości, ile udało się zebrać w sztabach. Będą też relacje z tego co dzieje się na ulicach, na scenie, rozmowy, ciekawostki.

Dla wolontariuszy
Sztab WOŚP przy ZHP przypomina, że identyfikatory oraz puszki będą wydawane wolontariuszom w dniu finału, tj. w niedzielę 13 stycznia, od godz. 9 w siedzibie hufce, ul. 1 Maja 28.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1267
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group