Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6659
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Orkiestra Owsiaka gra, ale nie wszędzie

Niedziela, 11 stycznia 2009, 8:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 stycznia 2009, 8:18
Autor: TEJO/M. Kaszuba
REGION: Orkiestra Owsiaka gra, ale nie wszędzie
Fot. ......
Setki wolontariuszy, w tym mundurowych, kwestują dziś od rana na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem akcji jest w tym roku zbiórka pieniędzy na leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi. Ale są miejsca, gdzie brzmienia orkiestry nikt nie usłyszy.

W tym roku WOŚP nie zagra we Wleniu. Taką informację opublikował tamtejszy Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki. Tak się złożyło, że od wielu miesięcy całe lokalne środowisko Wlenia organizuje imprezy charytatywne na rzecz bardzo chorych i potrzebujących dzieci Natalii i Konrada. Są to dzieci z wleńskiego środowiska a organizatorom wszelkich imprez charytatywnych zależy bardzo na tym, aby realna pomoc trafiła właśnie do tych najmłodszych mieszkańców miasta. We Wleniu zdecydowano, że koncert na rzecz takich dzieci odbędzie się 23 stycznia.

Tymczasem w Jeleniej Górze akcja trwa od samego rana. Kwestują harcerze oraz działacze i wolontariusze ze Wspólnego Miasta. Nie zabraknie też kwestujących w mundurach, bo do akcji włączyła się jeleniogórska policja, która także dała do licytacji fanty – gadżety policyjne. Loty szybowcem wystawił do licytacji Aeroklub Jeleniogórski.

Kulminacją wydarzenia będzie koncert Elektrycznych Gitar w Cieplicach. Początek o godz. 20. 30 po światełku do nieba. Jednak zanim to nastąpi, zebrani usłyszą grupę Venna Valley (godz. 16), Blues Doctor (godz. 17. 30) oraz Leniwca (godz. 19). Między koncertami odbywać się będą na scenie licytacje poszczególnych przedmiotów. Portal Jelonka.com przekazał organizatorom rzeźbę… jelonka. Harcerze, natomiast, różne dzieła sztuki, kalendarze WOŚP oraz kubki i koszulki.

Policjanci apelują do wolantariuszy, aby nie poruszali się w odludnych miejscach i nie kwestowali w pojedynkę. Wzmocnione patrole stróżów prawa będą czuwać nad bezpiecznym przebiegiem XVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group