Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 2902
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Organizacyjne przetasowania u pograniczników

Czwartek, 1 października 2009, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: Ania
Straż Graniczna w Zgorzelcu i Jeleniej Górze nie będzie podlegać Łużyckiemu Oddziałowi SG w Lubaniu. Komendant ŁOSG przyjął ostatnie meldunki od podległych mu pracowników.

SG w Zgorzelcu podlega od dzisiaj oddziałowi nadodrzańskiemu z siedzibą w Krośnie Odrzańskim, a SG w Jeleniej Górze pod oddział sudecki, do którego 31 grudnia zostanie przeniesiona także placówka z Lubania. Obecnie jest ona jedyną, należącą do Łużyckiego Oddziału.

Do końca 2009 roku na granicy zachodniej pozostanie tylko jeden – Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, w skład którego będą wchodzić obecny Łużycki i Pomorski. - Przeniesienie służbowej odpowiedzialności placówek SG nie wpłynie na bezpieczeństwo w naszym regionie – wyjaśnia rzecznik prasowy komendanta Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej, kpt. Joanna Woźniak.

Funkcjonariusze w zielonych mundurach nadal wykonywać będą ustawowe zadania, dbając o bezpieczeństwo osób przebywających na tym terenie. Od 1 stycznia Łużycki Oddział SG oraz Ośrodek Tresury Psów Służbowych tworzyć będą Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
101
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
16%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group