Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7306
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Opłatek w Związku Niewidomych

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 22 grudnia 2015, 11:01
Aktualizacja: 11:14
Autor: AP
Fot. A.J
Zarząd Kola Polskiego Związku Niewidomych w Jeleniej Górze zaprosił swoich członków na niezwykłe spotkanie bożonarodzeniowe, które odbyło się w Kaplicy Św. Anny przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze oraz w Teatrze im. C. K. Norwida.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną przez księdza Bartłomieja Marandę, po której członkowie koła przeszli do świątecznie przystrojonej sali restauracji Old Pub w Teatrze im C.K. Norwida. Tam przygotowano tradycyjne potrawy wigilijne, przełamano się opłatkiem i składano sobie życzenia.

W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich pastorałki i kolędy zaśpiewane przy gitarowym akompaniamencie w wykonaniu członka Koła Czesława Robaka. Przygotowane śpiewniki bożonarodzeniowe zagwarantowały, że chóralny śpiew brzmiał do końca ostatniej zwrotki. Uczestnicy skupili się również na historii polskich kolęd.

- Najwięcej uwagi poświęcono kolędzie „Cicha noc”, która zawdzięcza swą popularność nie tylko pięknej melodii, lecz przede wszystkim słowom – relacjonuje Anna Jaworska. - Składając wszystkim serdeczne życzenia zdrowia, radości, nieustającej miłości oraz błogosławieństwa bożego pragniemy rozgrzać nasze serca i myśli, wzmocnić wiarę, że razem łatwiej pokonać wszelkie bariery i niepowodzenia, że przed nami wciąż nowe horyzonty, a drogę nam oświetla najjaśniejsza z gwiazd – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~gluś 22-12-2015 15:34
jak widać niepełnosprawni potrafią tez cos zorganizować i sfinansować to z własnych środków nie obciążając budżetu np. miasta - brawo :)
~uczestnik 22-12-2015 17:38
też tam byłam, ale Ani Jaworskiej na pewno tam nie było.
~tak 22-12-2015 18:36
fakt, że nie było, najważniejsze, że ludzie umieją też coś zrobić i spotkać się z okazji tych Pięknych Świąt Bożego Narodzenia, jeszcze raz wszystkiego co najlepsze!
~ 22-12-2015 21:33
Pani Ania składa życzenia ( ja tak to odczytuję ) - dziękuję i życze spokojnych świąt dla nasz wszystkich
~tak 22-12-2015 22:15
przesada, gdyby Pani Ania chciała w ten sposób złożyć życzenia, nie komentowałaby imprezy na której nie była, tylko zamieściłaby życzenia od siebie osobiście ! tak właśnie wyszło, że nie koniecxznie trzeba było wypowiadać się akurat w ten sposób, jakby się tam było...coś mi to przypomina, jakby nasz sejm?co?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group