Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7658
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Opłatek w Związku Niewidomych

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 22 grudnia 2015, 11:01
Aktualizacja: 11:14
Autor: AP
Fot. A.J
Zarząd Kola Polskiego Związku Niewidomych w Jeleniej Górze zaprosił swoich członków na niezwykłe spotkanie bożonarodzeniowe, które odbyło się w Kaplicy Św. Anny przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze oraz w Teatrze im. C. K. Norwida.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną przez księdza Bartłomieja Marandę, po której członkowie koła przeszli do świątecznie przystrojonej sali restauracji Old Pub w Teatrze im C.K. Norwida. Tam przygotowano tradycyjne potrawy wigilijne, przełamano się opłatkiem i składano sobie życzenia.

W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich pastorałki i kolędy zaśpiewane przy gitarowym akompaniamencie w wykonaniu członka Koła Czesława Robaka. Przygotowane śpiewniki bożonarodzeniowe zagwarantowały, że chóralny śpiew brzmiał do końca ostatniej zwrotki. Uczestnicy skupili się również na historii polskich kolęd.

- Najwięcej uwagi poświęcono kolędzie „Cicha noc”, która zawdzięcza swą popularność nie tylko pięknej melodii, lecz przede wszystkim słowom – relacjonuje Anna Jaworska. - Składając wszystkim serdeczne życzenia zdrowia, radości, nieustającej miłości oraz błogosławieństwa bożego pragniemy rozgrzać nasze serca i myśli, wzmocnić wiarę, że razem łatwiej pokonać wszelkie bariery i niepowodzenia, że przed nami wciąż nowe horyzonty, a drogę nam oświetla najjaśniejsza z gwiazd – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group