Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4020
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Opada poziom wody w dolnośląskich rzekach

Sobota, 19 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 17:57
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 MHz
Wielka powódź nam nie grozi. Sytuacja na Dolnym Śląsku się uspokoiła. Stany alarmowe na rzekach Dolnego Śląska są przekroczone w 39 miejscach, a w 17 tu punktach regionu woda przekroczyła stany ostrzegawcze. "

Niska temperatura w górach sprzyja normowaniu sytuacji i sytuacja w województwie się poprawia " - mówi Paweł Czuma z Urzędu Wojewódzkiego. Podtopiona jest droga wojewódzka nr 375 w Chwaliszowie - tam jest poważnie utrudniony przejazd. Za dwie godziny ma być przywrócony ruch na drodze nr 3 w Jeleniej Górze. W tej chwili sprzątany jest tam szlam popowodziowy

Sześć zalanych piwnic, podtopionych kilka budynków gospodarczych - to efekt wystąpienia z koryta wód Bobru w Wojanowie pod Jelenią Góra. Rzeka powoli cofa się do koryta, a mieszkańcy oglądają skutki nocnych podtopień. Zdzisław Pietrowski wójt gminy Mysłakowice przyznaje, że tegoroczna odwilż dała się we znaki mieszkańcom. Ale przy takim poziomie wody trudno walczyć z żywiołem. Na szczęście wpadająca do Bobru Łomnica i Jedlica miały niski poziom. Gdyby i w tych rzekach było dużo wody, wówczas zalane zostałyby domy także we wsi Łomnica. (Piotr Kaczmarski)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group