Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2728
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oni zniszczyli naszą młodość!

Wiadomości: Polska
Piątek, 2 października 2015, 23:33
Aktualizacja: Sobota, 3 października 2015, 5:45
Autor: MT
Emocjonalne przemówienie profesora Witolda Kieżuna, w którym wyjaśnia swoje stanowisko dotyczące wybuchu Powstania Warszawskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~michałł 3-10-2015 14:32
Prof. Kieżun ostro krytykuje III RP i popiera Kukiza! „Trzeba walczyć, żeby Polska była Polską”POLACY mobilizujemy się przy KUKIZIE
~Boss 3-10-2015 19:07
Pan profesor to wielki patriota mądry człowiek nigdy nie zapomnę jego słów dotyczących prywatyzacji Polskich banków nazwał ludzi odpowiedzialnych za to z...zami bo kraj bez własnych banków to jak żołnierz bez uzbrojenia na polu bitwy
~paradise 3-10-2015 20:52
Pełen szacunek dla Pana Profesora i podziw za mądrość i odwagę! Ale też Cześć i Chwała bohaterom z Powstania Warszawskiego!
~zaboberek 5-10-2015 9:12
Polska jest jednym z niewielu państw,które z nabożną czcią świętują rocznice naszych klęsk narodowych.My świetnie czujemy się w tej martyrologii.
~Grześ 5-10-2015 15:03
Słowa Profesora są emocjonalne, szczere i tak zapewne czuło i myślało wielu jego rówieśników. Wspomina młodość - najpiękniejszy okres życia Jednak odpowiedzialni przywódcy w imię wartości wyższych niż odreagowanie powinni byli pohamować zapał młodych, by ich młode życie uchronić. Ilu z otoczenia profesora mogło budować powojenną Polskę, a zginęło bez potrzeby? O ile dalej w rozwoju cywilizacyjnym i intelektualnym dzisiaj bylibyśmy gdyby ten kwiat młodzieży nie zginął na barykadach i w piwnicach niszczonej Warszawy?, Ile w końcu skarbów kultury narodowej nie spłonęło by w ogniu nienieckich podpalaczy?. To pytania retorycznei, ale wychwalając gorące serca walczących i ich godną podziwu pogardę śmierci, trzeba pamiętać o nieocenionych stratach jakie Warszawie i Polsce przyniosło powstanie.
~Polak 5-10-2015 19:26
do grzesia, prawie bym sie zgodzil z twoim postem ale jest jedno ale... prof mowi zeby ci co nie przezyli okupacji nie wypowiadali sie wcale na temat powstania.... dlatego sorry winetu, nie wypowiadaj sie na temat o ktorym nie masz pojecia, prof ma racje :)
~Polak 5-10-2015 19:31
w wikipedi pod haslem "powstanie warszawskie" sa "Najczęstsze argumenty zwolenników powstania", nie bede ich przeklejal, ale najwazniejsze moim zdaniem to trzy: awet gdyby powstanie nie wybuchło, Warszawa najprawdopodobniej nie uniknęłaby zniszczenia, gdyż wobec niemieckich planów obrony linii Wisły stałaby się areną zaciekłej bitwy miejskiej pomiędzy Wehrmachtem a Armią Czerwoną. W ten sposób stolica podzieliłaby los Gdańska, Poznania, Grudziądza, czy Wrocławia. Co więcej, niemieckie plany powołania 100 tys. Polaków do pracy przy kopaniu umocnień nad Wisłą wskazują, że w tej sytuacji ludność Warszawy mogłaby zostać przez Niemców wymordowana lub wywieziona na roboty przymusowe
~Polak 5-10-2015 19:35
drugie: powstanie warszawskie na cztery miesiące zatrzymało sowiecki marsz w głąb Europy, prawdopodobnie zapobiegając w ten sposób opanowaniu całości lub większości terytorium III Rzeszy przez Armię Czerwoną. Tymczasem gdyby Niemcy znalazły się w ten sposób w orbicie wpływów ZSRR, ostateczne wyniki wojny mogłyby się okazać jeszcze bardziej niekorzystne dla Polski – Stalin prawdopodobnie nie zdecydowałby się oprzeć zachodnich granic Polski o linię Odry i Nysy, a nawet mógłby uczynić z Polski „17. republikę” ZSRR
~Polak 5-10-2015 19:39
trzecie, reszte mozna doczytac w wikipedii: powstanie nie było z góry skazane na porażkę. Dowództwo AK podjęło duże ryzyko, które było jednak konieczne, gdyż jedynym alternatywnym rozwiązaniem była całkowita kapitulacja wobec wkraczającej Armii Czerwonej. Ponadto podejmując decyzję o wybuchu powstania, KG AK nie dysponowała informacjami o ustaleniach z konferencji w Teheranie [...]. Oceny historycznej decyzji wydania rozkazu o rozpoczęciu zrywu należy więc dokonywać [...] z perspektywy stanu rzeczy i sytuacji wojskowej 31 lipca 1944 roku – tj. w dniu, w którym podjęto decyzję o rozpoczęciu zrywu.
~TSOL 6-10-2015 13:42
https://www.youtube.com/watch?v=YWQwKq6tNE0 bardzo cenię sobie osobę Pana Witolda, to jest wspaniałe pokolenie i to właśnie tacy ludzie powinni budować III RP po 89 roku a nie ... pokroju Wałęsy...
~Dariusz Mostrąg 11-10-2015 23:40
Pospieszalski, którego nie lubię za brak obiektywizmu, przeprowadził rozmowę z profesorem Kieżunem - wspaniałym człowiekiem, patriotą. Można ten materiał obejrzeć na YT. Gdy profesor Kieżun się rozpłakał (!) mówiąc, że nie o taką Polskę walczył, miałem i ja łzy w oczach. Gdy dodał, że gdyby był młodszy wyszedłby na ulicę by walczyć z obecną rzeczywistością, zrobiło mi się wstyd, że niewiele robię by było lepiej. A Wy, Drodzy Czytelnicy tego forum, coś robicie? Może opuścicie Waszą Ojczyznę i udacie się na emigrację, pozwalając tym ka...liom - politykom - dalej niszczyć Polskę?
~STACH 12-10-2015 20:41
Jak z Chama zrobi się Pana, to wiechcie zawsze wyjdą z butów, a najlepiej to widać czy raczej słychać w taśmach prawdy afery podsłuchowej.
~LOK 18-10-2015 21:14
Kogo obchodzi przeszłość?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group