Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10919
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Omnibusiki” spotkały się w SP 8

Sobota, 13 maja 2017, 9:55
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 maja 2017, 6:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Omnibusiki” spotkały się w SP 8
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Omnibusik”, w którym biorą udział uczniowie klas trzecich ze szkół jeleniogórskich i nie tylko.

Skąd pomysł na taką imprezę dla dzieci? - To zasługa pani Joli Płonki, która wcześniej współorganizowała konkurs Omnibus dla starszych dzieci, a kiedy przeszła do klas młodszych stwierdziła, że trzeba zrobić taki konkurs dla młodszych – wspomina Lidia Jóźwicka-Wolska, liderka zespołu edukacji wczesnoszkolnej SP 8 w Jeleniej Górze.

Jak tłumaczą organizatorzy, dzieci wykazują się wiedzą o przyrodzie i o świecie ogólnie. - Jest to mało wiadomości typowo szkolnych, tylko takie, które dzieci poznają poprzez wycieczki, spotkania z różnymi ludźmi – mówiła L. Jóźwicka-Wolska. Niekiedy pomysłowość uczestników bardzo zaskakiwała jurorów. - Czasami wiedza dzieci przerastała wiedzę komisji – wspomina z uśmiechem jedna z organizatorek wydarzenia. - Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom i nagrodę w postaci książki oraz gadżetów – powiedziała Marzena Dudka, wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8.

W konkursie brało udział po trzech młodych przedstawicieli szkół, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Byli to reprezentanci jeleniogórskich Szkół Podstawowych Nr 2, 5, 6, 7, 8, 10, 13 oraz szkół w Jeżowie Sudeckim i Siedlęcinie.

Dodatkowo, współpraca z Nadleśnictwem Kostrzyca skutkuje pozyskaniem drewnianych pomocy naukowych na konkurs. Patronat honorowy nad imprezą objął Dolnośląski Kurator Oświaty. Wsparcie udzieliły również Stowarzyszenie Pomocy i Integracji Uczniów SP 8, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Stowarzyszenie Pomocy Szkole – oddział w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group