Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 2703
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oliwera Kubickiego poprawki dla budżetu: ważne dla mieszkańców

Środa, 12 stycznia 2011, 8:52
Aktualizacja: Czwartek, 13 stycznia 2011, 8:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Oliwera Kubickiego poprawki dla budżetu: ważne dla mieszkańców
Oliwer Kubicki na pierwszej sesji rady miasta nowej kadencji. Grudzień 2010.
Fot. TEJO
Parkingi rowerowe, bezprzewodowy Internet, doświetlone przejścia dla pieszych i dokończenie remontu ulicy Wyczółkowskiego. Na te zadania – zdaniem radnego Oliwera Kubickiego z Prawa i Sprawiedliwości – powinny znaleźć się pieniądze w budżecie na ten rok.

Radny wspomina o tym w poprawkach do budżetu miasta, jakie zgłosił w ramach wniosków do komisji merytorycznych. Radny PiS proponuje, aby na rowerowe parkingi przeznaczyć 30 tysięcy złotych przesunięte z zadania: przystosowanie ulic w mieście do ruchu rowerowego. Rajca uzasadnia, że rowery stają się coraz popularniejszym środkiem transportu, dlatego szczególnie w mieście promowanym jako rowerowa stolica Polski powinny powstawać miejsca, gdzie ich właściciele bez obaw będą mogli je pozostawić.

– W Jeleniej Górze brakuje rowerowych parkingów. Realizacja proponowanego zadania powinna stanowić początek programu budowy takich miejsc. Powinny znajdować się bezpośrednio w sąsiedztwie budynków użyteczności publicznej oraz być w zasięgu monitoringu wizyjnego miasta – pisze we wniosku Oliwer Kubicki.

Innym wnioskiem radnego Kubickiego jest utworzenie punktów dostępu do bezprzewodowego Internetu. Środki na ten cel to 50 tysięcy złotych z rezerwy celowej. – Jelenia Góra pozostaje jednym z niewielu byłych miast wojewódzkich bez dobrej jakości punktów bezprzewodowego internetu. „Hot-spot” to dziś niemal standard w centrach miast, parkach, budynkach użyteczności publicznej. Miasto, które chce ściągać i zatrzymywać u siebie młodzież i studentów musi oferować im podstawowe narzędzie pracy i rozrywki. Bezprzewodowy dostęp do Internetu to także podstawa działalności biznesu – uzasadnia radny Prawa i Sprawiedliwości dodając, że bezprzewodowa sieć będzie też użyteczna dla turystów. – Pierwsze punkty dostępu do Internetu w dobrej jakości proponuję umiejscowić na placu Ratuszowym i placu Piastowskim (z filią Politechniki Wrocławskiej – pałac Schaffgotschów – w zasięgu).

Oliwer Kubicki postuluje także utworzenie zadanie o nazwie „przebudowa ulicy Wyczółkowskiego (2 034.000 zł). Radny przypomina, że choć pierwotnie poprzednia rada przegłosowała dokończenie remontu tej ulicy w tym roku, ostatecznie środków na ten cel w budżecie zabrakło. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym położono nową sieć wodno-kanalizacyjną, ale na nową nawierzchnię pieniędzy nie starczyło.

Radny proponuje także, aby doświetlić przejście dla pieszych pomiędzy ulicami Słowackiego i Wyspiańskiego na wysokości ulicy Malczewskiego (8.000 zł), a także poprawić bezpieczeństwo pieszych korzystających z przejścia przy ulicy Sudeckiej, na wysokości starego cmentarza.

Czy propozycje zyskają akceptacje większości rady? Okaże się podczas sesji budżetowej, zaplanowanej na przełom stycznia i lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group