Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8333
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIECHOWICE: Olimpijczycy pod Karkonoszami

Niedziela, 4 maja 2008, 14:50
Aktualizacja: 14:52
Autor: JEN
PIECHOWICE: Olimpijczycy pod Karkonoszami
Fot. Daniel Potkański
W hotelu “Las” odbyła się prezentacja grupy kolarstwa górskiego MTB Klubu Sportowego Lechia Piechowice. Jest tam grupa amatorska, w której jeździ 19 zawodników i grupa zawodowa JBG2 APC Presmet.

Jeszcze niedawno w tym hotelu siedzibę miała inna grupa kolarska – CCC Piechowice, w której udanie startowała Majka Włoszczowska i Marek Galiński.

Zawodowcami Lechii są: mistrz Polski i uczestnik trzech olimpiad Marek Galiński, dwukrotny wicemistrz świata juniorów Piotr Brzózka oraz Adrian Brzózka, czołowy polski zawodnik kategorii U 23 oraz Ola Rokita, ścigająca się obecnie w USA.
Do tej pory trójka zawodowych zawodników reprezentowała barwy CCC Polkowice. Wszyscy znajdują się również w kadrze Polski, która przygotowuje się do występu na olimpiadzie w Pekinie.

– Młodzi zawodnicy z Lechii będą korzystać z naszej pomocy i doświadczenia – mówi Marek Galiński i dodaje, że grupa wybrała Piechowice, bo Karkonosze i Góry Izerskie mają znakomite trasy i są doskonałym miejscem do treningów.
Zawodnicy KS Lechia startują regularnie w wyścigach górskich organizowanych w całym kraju ze szczególnym uwzględnieniem cyklu Bike Maraton, w ramach którego rozegranych zostanie 12 cykli.

W ostatnim wyścigu, który odbył się 1 maja w Karpaczu najlepszy w swojej kategorii był zawodnik KS Lechia Piechowice – Sebastian Wolny. Tuż za nim uplasował się kolejny zawodnik tego klubu Michał Grynienko.
Trenerem drużyny amatorskiej jest Bogdan Sieniuć, a drużyny zawodowej Michał Krawczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group