Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 3469
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Oko w oko z bestią” Andrzeja Dudzińskiego w BWA

Czwartek, 3 marca 2016, 7:54
Aktualizacja: 7:56
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Oko w oko z bestią” Andrzeja Dudzińskiego w BWA
Fot. Archiwum BWA
11 marca (w piątek) o godz. 17.00 rozpocznie się wernisaż wystawy prac Andrzeja Dudzińskiego pt. “Oko w oko z bestią”. Wystawę będzie można oglądać do 16 kwietnia w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych.

Andrzej “Dudi” Dudziński (rocznik 1945), kojarzony przede wszystkim z ptakiem Dudim – rozczochranym nielotem, kontestującym peerelowską rzeczywistość, studiował architekturę na Politechnice Gdańskiej, architekturę wnętrz i grafikę w gdańskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (PWSSP), a zakończył studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego.

Jeszcze jako student zamieszczał swoje rysunki w miesięczniku “Polska”, a także w tygodnikach: “Szpilki” i “Kultura”. W latach 1970-72 roku mieszkał w Londynie, współpracując z undergroundowymi pismami: “Frendz”, “Ink”, “OZ” czy “Time Out”. Współpracował także z “Literatura”, “Kulisy” i “Polityka”. Ponadto projektował plakaty teatralne i filmowe, scenografie teatralne i czołówki filmowe. Wystawiał swoje prace w czołowych galeriach. W roku 1977 został zaproszony na Międzynarodową Konferencję Dizajnu w Aspen w Kolorado. Zamieszkał w Nowym Jorku. Przez następnych 25 lat rysował dla czołowych pism amerykańskich, takich jak “Newsweek”, “The New York Times”, “Playboy”, “Rolling Stone”, “Vanity Fair”, “The Washington Post” czy “Time”.

Wystawa realizowana dzięki pomocy finansowej Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group