Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7959
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ogromny transport przedzierał się nocą przez miasto

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 20 kwietnia 2012, 5:15
Aktualizacja: 5:18
Autor: Agrafka
Fot. PMPoland
Pięć zbiorników wielkogabarytowych ponadnormatywnych do produkcji papieru transportowano przez centrum Jeleniej Góry we wtorkową noc. Przedsięwzięcie było trudne, bo największy pulpery nie mieściły się w drodze.
Wszystko się udało, choć w ostatniej chwili zmieniona została trasa przejazdu.

O godz. 22.00 z Firmy PMPolnad przy ul. Fabrycznej wyruszył transport do fabryki papieru w Ostrołęce. - Pierwsze dwa pojazdy z mniejszymi elementami dotarły do celu następnej nocy. Pozostałe trzy, na których znajdują się pulpery, czyli tzw. kadzie, w których rozwłókniany jest materiał do produkcji papieru dojadą na miejsce w czwartek w około godz. 23.00. Transport tak dużych elementów może odbywać się jedynie w nocy. Największe z nich mają wymiary 9 m długości 5,5 metra szerokości, oraz 4,2 metra wysokości – mówił nam Rafał Wychowanek z Firmy PMPoland S.A.

W ostatniej chwili zmieniła się trasa konwoju, który ostatecznie przejechał przez ulice: Wolności, Podwale, Mostową do ronda w kierunku Zgorzelca.
- Wszystko się udało, choć w ostatniej chwili zmieniona została trasa przejazdu. Po drodze były także problemy z elementami drogowymi np. znakami, które trzeba było demontować, gdyż największe pulpery nie mieściły się w drodze – powiedział Rafał Wychowanek z Firmy PMPoland S.A.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group