Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4927
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ogromny transport przedzierał się nocą przez miasto

Piątek, 20 kwietnia 2012, 5:15
Aktualizacja: 5:18
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Ogromny transport przedzierał się nocą przez miasto
Fot. PMPoland
Pięć zbiorników wielkogabarytowych ponadnormatywnych do produkcji papieru transportowano przez centrum Jeleniej Góry we wtorkową noc. Przedsięwzięcie było trudne, bo największy pulpery nie mieściły się w drodze.
Wszystko się udało, choć w ostatniej chwili zmieniona została trasa przejazdu.

O godz. 22.00 z Firmy PMPolnad przy ul. Fabrycznej wyruszył transport do fabryki papieru w Ostrołęce. - Pierwsze dwa pojazdy z mniejszymi elementami dotarły do celu następnej nocy. Pozostałe trzy, na których znajdują się pulpery, czyli tzw. kadzie, w których rozwłókniany jest materiał do produkcji papieru dojadą na miejsce w czwartek w około godz. 23.00. Transport tak dużych elementów może odbywać się jedynie w nocy. Największe z nich mają wymiary 9 m długości 5,5 metra szerokości, oraz 4,2 metra wysokości – mówił nam Rafał Wychowanek z Firmy PMPoland S.A.

W ostatniej chwili zmieniła się trasa konwoju, który ostatecznie przejechał przez ulice: Wolności, Podwale, Mostową do ronda w kierunku Zgorzelca.
- Wszystko się udało, choć w ostatniej chwili zmieniona została trasa przejazdu. Po drodze były także problemy z elementami drogowymi np. znakami, które trzeba było demontować, gdyż największe pulpery nie mieściły się w drodze – powiedział Rafał Wychowanek z Firmy PMPoland S.A.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group