Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8178
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ogródek na ulicy

Piątek, 7 sierpnia 2009, 15:48
Aktualizacja: 15:50
Autor: Mar
Jelenia Góra: Ogródek na ulicy
Fot. Radek
Wielkie zdziwienie przechodniów na ulicy Grodzkiej wywołali dzisiaj robotnicy instalujący na chodniku i części jezdni podest pod ogródek piwny wzdłuż hotelu i restauracji Baron.
– To jakaś granda, żeby zajmować ulicę pod taki ogródek, jakich pełno tuż obok, a i zatrzymać się samochodem nie będzie jak – usłyszeliśmy od jednego z podenerwowanych czytelników.

Zezwolenia na zajęcie pasa drogowego wydaje Jeleniogórski Zarząd Dróg i Mostów. Sprawdziliśmy. Wniosek o zgodę na postawienie w tym miejscu podestu wpłynął do zarządu.
- Hotel zwrócił się do nas o wyrażenie zgody na instalację takiego ogródka w drodze wyjątku na trzy najbliższe dni, do niedzieli – wyjaśnia dyrektor JZDiM, Czesław Wandzel – zgodziliśmy się na to w związku z przygotowywanym przez ten obiekt dużym weselem. Lokale na dole nie są zbyt duże i taki ogródek na pewno ułatwi pomieszczenie wszystkich gości.

Jak powiedział dyrektor, stawka za zajęcie pasa drogowego jest taka sama dla wszystkich lokali i wynosi 25 groszy za metr kwadratowy za dzień.
- To nie są duże pieniądze, ale takie stawki kiedyś wywalczyli sobie właściciele lokali którzy uruchomili sezonowe ogródki piwne – dodał dyrektor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group