Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 9122
Zalogowanych: 33
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Ograniczenia na szlakach dla ochrony ptaków

Niedziela, 26 marca 2023, 7:01
Autor: KED
Karkonosze: Ograniczenia na szlakach dla ochrony ptaków
Fot. KPN
Już za kilka dni Karkonoski Park Narodowy wprowadzi na swoim terenie ograniczenia w ruchu turystycznym dla ochrony cietrzewia oraz sokoła

Od 1 kwietnia co najmniej do końca maja dla ochrony tych rzadkich gatunków ptaków wyłączone z ruchu turystycznego zostaną szlaki: niebieski od Przełęczy Okraj przez Czoło i Kowarski Grzbiet do Skalnego Stołu, zielony z Polany przez morenę Kotła Wielkiego Stawu do grzbietowego szlaku czerwonego, zielony (Ścieżka nad Reglami) od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem do Schroniska pod Łabskim Szczytem, żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów, niebieski przez Kocioł Małego Stawu. Odcinki te zostaną oznakowane specjalnymi tablicami z sylwetką cietrzewia lub sokoła.

Okres wiosny jest kluczowy dla godów i wychowania kolejnego pokolenia rzadkich ptaków jakimi są cietrzewie i sokoły. Ptakom tym zagrażają nie tylko ssaki drapieżne, jak: lisy, kuny, jenoty czy szopy pracze. Zagrożeniem dla tych kuraków leśnych są także turyści, którzy wchodzą na obszary ich bytowania, zakłócają spokój podczas tokowania oraz niszczą ich gniazda.

Twoja reakcja na artykuł?

10
71%
Cieszy
2
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
14%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
991
Tak
81%
Nie
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Kulisy obsesji nienawiści Hitlera do Żydów
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Kultura
Techno w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Jak jednym manewrem stracić prawko
 
Kultura
Śnieżne Kotły w obiektywie Rafała Kotylaka
 
Jelenia Góra - KARR
Zakończenie VI edycji Uniwersytetu Liderów
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group