Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6943
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ogólnopolska konferencja w KPSW dla studentów pedagogiki

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 26 kwietnia 2017, 9:00
Aktualizacja: Czwartek, 27 kwietnia 2017, 7:07
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze odbyła się wczoraj (25.04) I Ogólnopolska Konferencja Naukowo–Dydaktyczna – Dziecko w przestrzeniach edukacji artystycznej „Od wyobraźni do kreacji”.

Studenci kierunków pedagogicznych mieli okazję wysłuchać wielu interesujących wykładów. Wśród tematów były: Kreatywność w kontekście kompetencji nauczycieli muzyki, O uniwersalności edukacji muzycznej, Od obowiązku do kreatywności nauczyciela - sztuka żywego słowa na zajęciach w edukacji wczesnoszkolnej, W poszukiwaniu piękna sztuki współczesnej - zagadnienia edukacji artystyczne, Ruch i gest jako forma animacji teatralnej.

Po pierwszej części merytorycznej, zgromadzeni w auli KPSW mieli obejrzeli występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Jeleniej Górze, pod kierunkiem mgr Iwony Miłobędzkiej. Przedstawienie pt. „Opowieść o Chopinie" była doskonałym przerywnikiem przed kolejną częścią ważnych wykładów na następujące tematy: Muzykowanie wartością w wychowaniu dziecka, Możliwości aplikacji teorii uczenia się muzyki według Edwina Eliasa Gordona do praktyki wczesnej edukacji muzycznej, Świat muzycznych fascynacji i kreacji dzieci z zespołem Tourette'a i Aspergera, Sposoby rozwijania wyobraźni i kreatywności członków chóru amatorskiego.

Po kolejnej przerwie studenci dowiedzieli się także o roli muzyki i literatury we współczesnej, kreatywnej edukacji, roli nauczyciela w kreowaniu przyszłości muzycznej uczniów, nauczycielach muzyki wobec współczesnych zadań edukacyjnych w szkole, a także o zajęciach muzyczno-rytmicznych w rozwijaniu zdolności muzycznych dzieci, przestrzeni artystycznej placówek kulturalnych Rzeszowa, jako miejsca rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dziecka oraz ilustracyjności w muzyce artystycznej jako sposobie kształtowania wyobraźni dziecka.

Ponadto konferencja była okazją do udziału w warsztatach o tematyce: „Co gra w damskich i męskich torebkach? Czyli eksperymentalne warsztaty muzyczne” oraz „Śpiewać każdy może, nawet gospel” i „P/odstawy improwizacji muzycznej według Edwina E. Gordona”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~respekt 26-04-2017 14:09
zdjęcie nr 38 przedstawia panią ,która niezbyt dba o swój image tylko podniosła ręce i zaraz widać koronkę halki.A fe ....
~On 26-04-2017 15:11
całkowite odwrócenie dominanty estetycznej w kulturze światowej. Gwałtowny wzrost znaczenia politycznego i ekonomicznego niższych warstw spowodował rozwój form przekazu z definicji plebejskich, takich jak radio, a zwłaszcza telewizja... Co zaowocowało całkowitą dominacją gustu parobka w kulturze i zepchnęło sztukę na margines. Ostatecznym przypieczętowaniem tego stanu rzeczy było wynalezienie Internetu, który zatarł granicę między twórcą a odbiorcą, wytwarzając fałszywe z gruntu przekonanie, że twórcą może być każdy - ergo nikt... .
~on?.. 26-04-2017 20:32
On nadęty malkontent,fe
~ 27-04-2017 6:09
Uciekajcie z tego miasta jak najdalej tu smierdzi trupem
~muzyka 27-04-2017 6:49
duużo muzyki...muzyka łagodzi obyczaje
~Do 20:32 27-04-2017 7:44
To nie ja, to Gombrowicz.
~on?... 27-04-2017 13:52
Nie stać na samodzielne myślenie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group