Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 4720
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Odżyje Esplanada pod Szrenicą

Czwartek, 5 lutego 2009, 9:54
Aktualizacja: 9:54
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Odżyje Esplanada pod Szrenicą
Fot. ......
Wczesną wiosną w Szklarskiej Porębie rozpocznie się budowa wyjątkowego parku zabaw. Docelowo mają w nim bowiem powstać tor saneczkowy, restauracja oraz place dla dzieci. Na jego terenie wysłuchamy także koncertów.

Odnową Esplanady zajmie się firma Summit S. A., która wygrała przetarg. Jest ona znana w Karkonoszach, ponieważ ma swoje udziały w Karpaczu. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to już latem tego roku turyści skorzystają z toru saneczkowego w Szklarskiej Porębie.

– Umowa z firmą została już podpisana, reszta należy do inwestora. Wszystkie prace musi zrealizować w ciągu dwóch lat – mówi Zbigniew Brożek, zastępca burmistrza Szklarskiej Poręby.

Mieszkańców z pewnością ucieszy sam fakt, że zaniedbany obecnie park stanie się idealnym miejscem rozrywki, do którego będą się mogli wybrać całymi rodzinami. W planach jest także budowa placu zabaw przy ulicy Pstrowskiego, w którym nie zabraknie karuzeli, trampolin, zjeżdżalni i wielu innych atrakcji. Jest także szansa na to, że w sezonie zimowym w parku Esplanada stanie lodowisko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group