Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 4986
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Odtańczyli „Siedem grzechów głównych”. Wczoraj w JCK

Czwartek, 29 września 2011, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Odtańczyli „Siedem grzechów głównych”. Wczoraj w JCK
Fot. Petr
Wczoraj, 28 września 2011 w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej odbyła się prezentacja spektaklu taneczno–teatralnego powstałego z inspiracji twórczością Bertolda Brechta – „Siedem grzechów głównych”.

Wczorajsza prezentacja spektaklu taneczno-teatralnego „Siedem grzechów głównych” w reż. Łukasza Dudy z Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyła się w ramach warsztatów „aufTakt” przygotowanych z myślą o młodych tancerzach z Polski i Niemiec. Jak było? Energetycznie, z niezwykłą choreografią i równie niezwykłym klimatem, o który zadbała aż 24-osobowa grupa młodzieży z Jeleniej Góry i Bautzen.

– „Siedem grzechów głównych” to wybuchowa mieszanka kolorów, muzyki na żywo i tańca w jego najróżniejszych odmianach od tanga, salsy po breakdance, hip-hop czy electro. Jest tego naprawdę mnóstwo i to się sprawdza. Ot, po prostu, godny uwagi eksces w wykonaniu grupy artystów młodego pokolenia – mówił nam Łukasz Duda.

Dzisiaj, prezentacja spektaklu „Siedem grzechów głównych” odbędzie się o godzinie 19.30 w Bautzen, Deutsch-Sorbisches Volkstheater. Jutro 30 września widowisko przygotowane przez młodych tancerzy z Polski oraz Niemiec będzie można zobaczyć o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze-Sobieszowie. Warto.

Niemiecko-polskie warsztaty taneczne „aufTakt” to projekt dofinansowywany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013. W sumie w projekcie wzięło udział około czterdziestu młodych tancerzy w wieku od 10 do 28 lat z Łużyc, Jeleniej Góry oraz regionu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group