Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5606
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odlotowe szkolenie

Piątek, 30 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 marca 2007, 9:04
Autor: Angela
Jelenia Góra: Odlotowe szkolenie
Fot. Organizator
Marzenia o lataniu mogą się stać rzeczywistością.

Aeroklub Jeleniogórski ogłasza nabór na kurs szybowcowy, który rozpocznie się już na początku maja. Chętni, którzy myślą o lataniu, powinni zgłosić się już teraz. Za szkolenie częściowo zapłaci urząd miasta.

Kurs szybowcowy w aeroklubie to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu, a także okazja do zrealizowania swoich marzeń. W kursie mogą wziąć udział już szesnastolatkowie. Górna granica wieku nie została określona.
Wymagania: badania lekarskie oraz wyrażenie zainteresowania. Koszt takiego kursu to dwa i pół tysiąca złotych, dla jeleniogórskiej młodzieży aeroklub przewidział jednak spore zniżki.

– Dostaliśmy pieniądze z urzędu miasta właśnie na częściowe ufundowanie takich kursów dal młodzieży od szesnastu do dwudziestu czterech lat – mówi Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego.
Jak na razie nie wiadomo jaka będzie kwota dofinansowania do każdego kursanta, ale myślę, że przyznane pieniądze w znacznym stopniu obniżą kwotę, jaką każdy musiałby zapłacić. Do rozdysponowania mamy dziesięć tysięcy złotych.

28 kwietnia to dzień otwarty aeroklubu, jak i data, jaka została ustalona na pierwsze spotkanie z kursantami. W tym dniu ustalone zostaną terminy zajęć teoretycznych, jak i praktycznych.
– Każdy, kto zdecyduje się na taki kurs będzie musiał odbyć sześćdziesiąt godzin zajęć teoretycznych i sześćdziesiąt lotów – mówi Jacek Musiał. Na pierwszym spotkaniu ustalimy już oficjalne terminy.

Po sześćdziesięciu godzinach teorii kursanci będą musieli zdać egzamin i na jego podstawie będą mogli rozpocząć pięćdziesiąt lotów z instruktorem. Po tych zajęciach czekać będzie na nich kolejny egzamin, tym razem teoretyczny, który będzie przepustką do samodzielnego latania.

Aeroklub Jeleniogórski w tym roku planuje przyjąć na kurs około trzydziestu chętnych. Jak mówi Jacek Musiał, już są chętni. W ubiegłym roku kurs ukończyło piętnaście osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group