Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11212
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odlotowe szkolenie

Piątek, 30 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 marca 2007, 9:04
Autor: Angela
Jelenia Góra: Odlotowe szkolenie
Fot. Organizator
Marzenia o lataniu mogą się stać rzeczywistością.

Aeroklub Jeleniogórski ogłasza nabór na kurs szybowcowy, który rozpocznie się już na początku maja. Chętni, którzy myślą o lataniu, powinni zgłosić się już teraz. Za szkolenie częściowo zapłaci urząd miasta.

Kurs szybowcowy w aeroklubie to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu, a także okazja do zrealizowania swoich marzeń. W kursie mogą wziąć udział już szesnastolatkowie. Górna granica wieku nie została określona.
Wymagania: badania lekarskie oraz wyrażenie zainteresowania. Koszt takiego kursu to dwa i pół tysiąca złotych, dla jeleniogórskiej młodzieży aeroklub przewidział jednak spore zniżki.

– Dostaliśmy pieniądze z urzędu miasta właśnie na częściowe ufundowanie takich kursów dal młodzieży od szesnastu do dwudziestu czterech lat – mówi Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego.
Jak na razie nie wiadomo jaka będzie kwota dofinansowania do każdego kursanta, ale myślę, że przyznane pieniądze w znacznym stopniu obniżą kwotę, jaką każdy musiałby zapłacić. Do rozdysponowania mamy dziesięć tysięcy złotych.

28 kwietnia to dzień otwarty aeroklubu, jak i data, jaka została ustalona na pierwsze spotkanie z kursantami. W tym dniu ustalone zostaną terminy zajęć teoretycznych, jak i praktycznych.
– Każdy, kto zdecyduje się na taki kurs będzie musiał odbyć sześćdziesiąt godzin zajęć teoretycznych i sześćdziesiąt lotów – mówi Jacek Musiał. Na pierwszym spotkaniu ustalimy już oficjalne terminy.

Po sześćdziesięciu godzinach teorii kursanci będą musieli zdać egzamin i na jego podstawie będą mogli rozpocząć pięćdziesiąt lotów z instruktorem. Po tych zajęciach czekać będzie na nich kolejny egzamin, tym razem teoretyczny, który będzie przepustką do samodzielnego latania.

Aeroklub Jeleniogórski w tym roku planuje przyjąć na kurs około trzydziestu chętnych. Jak mówi Jacek Musiał, już są chętni. W ubiegłym roku kurs ukończyło piętnaście osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
268
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group