Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 11959
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Odliczanie przed finałem LWT 2010 – VIDEO

Sobota, 10 lipca 2010, 18:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 lipca 2010, 23:28
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Odliczanie przed finałem LWT 2010 – VIDEO
Fot. M
Dobiegł końca pierwszy tydzień warsztatów „Lato w Teatrze”, które od minionego poniedziałku trwają na norwidowskiej scenie. Do premiery pozostało jedynie pięć spotkań. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej czasu uczestnicy LWT poświęcają przygotowywanej „Impresji”.

Wciąż wiele zajęć tyczy technicznej oprawy spektaklu. Ale – jak to w teatrze – wszystko ze wszystkim się wiąże. Nie ma spraw mniej ważnych. Brak jednego elementu w widowisku może spowodować, że całość konstrukcji runie. Stąd też wyjątkowa precyzja w przygotowaniach poszczególnych składników.

Dziś Janusz Kijański w pracowni krawieckiej pracował nad detalami kostiumów, które przyozdobił w przepiękne ornamenty roślinne. Półprzezroczyste „szaty” nabiorą dotykowego wyrazu w feerii teatralnych świateł. Jednym z elementów sztuki będą też lalki własnoręcznie wykonane przez uczestników.

Tadeusz Wnuk z grupą wokalną dokonał nagrania chorału ze słowami „Statku pijanego” Rimbaud’a. Nagrane zostały także niektóre teksty. Część zostanie wyemitowana z tak zwanego „offu”, część wspomoże młodzież - jako podkład muzyczny – podczas śpiewu. To dla adeptów sceny nowość i spore wyzwanie. Mikrofon jest bowiem bezwzględny i wychwyci każdą niedoskonałość. Stąd konieczna koncentracja i niemały wysiłek.
Monika Strzelczyk wciąż pracuje nad scenami z „Dzieciństwa”, w które zaangażowały się dziewczęta. Sporo tu omówień i rozmowy o rolach, a także przesłaniu całości.

W niedzielę – zasłużona przerwa, a od poniedziałku: ostro do roboty! Nadchodzący tydzień zapowiada się bardzo pracowicie. Trzeba bowiem zbudować do końca wszystkie sceny, dopracować je, a na koniec – połączyć w całość. I próbować już w odpowiednich światłach i wszystkimi efektami przygotowywanej scenografii. Premiera – w nadchodzącą sobotę o godz. 18, drugi pokaz – dzień później. Dziś młodzież będzie rozdawała ulotki zachęcające do letnich odwiedzin w Teatrze im. Norwida.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie. Pomogło też Miasto Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Zajrzyj na bloga LWT 2010

tutaj.

Obejrzyj zapowiedź "Impresji"

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
423
Tak, często
14%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group