Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2784
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odkrywali tajemnice drzew i ziół

Niedziela, 12 marca 2017, 7:49
Aktualizacja: 7:53
Autor: Mikołaj Bachur
Jelenia Góra: Odkrywali tajemnice drzew i ziół
Fot. Mikołaj Bachur
Podczas warsztatów w Osiedlowym Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu dzieci zanurzyły się w morze ciekawostek o życiu roślin. Odkrywały bogactwa smaków i zapachów babcinego kredensu, który był kiedyś domową apteczką...

- Jestem zachwycona tymi zajęciami - mówi pani Agnieszka, jedna z mam. – Dzieci uczyły się ziół i przyprawa, tworzyły własne „kredensy” – próbowały, wąchały, smakowały. To bardzo cenna lekcja - podkreśla pani Agnieszka.

Zieloną wyprawa do światu drzew i ziół prowadziła Katarzyna Klafta - artysta plastyk, instruktor zajęć plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. - Człowiek w toku ewolucji oddzielił się od świata zieleni, jego zmysły są uformowane tak odmiennie, że trudno teraz sobie wyobrazić w jaki sposób żyją drzewa i inne zielone istoty. Na tej Akademii rodziny pt. „Zielony skarb odnajdywaliśmy ścieżki komunikacji z przyrodą – tłumaczy pani Katarzyna.

W warsztatach uczestniczyło ponad 20 dzieci. - Było fajnie – mówi mały Piotruś. – Dowiedziałem się na przykład, że można tworzyć takie różne, piękne obrazki!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group