Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6546
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odebrali świadectwa, teraz matura

Sobota, 25 kwietnia 2015, 21:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 7:18
Autor: Mea
Jelenia Góra: Odebrali świadectwa, teraz matura
Fot. Mea
W Zdrojowym Teatrze Animacji 170 uczniów II LO im. C.K. Norwida odebrało wczoraj (24.04.) świadectwa ukończenia szkoły średniej, w tym ok. 40 z czerwonym paskiem oraz wiele wyróżnień. – Będziemy bardzo tęsknić za nauczycielami i wspaniałą atmosferą, jaka panuje w szkole – mówili absolwenci.

Dyrektor szkoły Iwona Kumek jest dumna z wychowanków i podkreśla ich wszechstronne zdolności zarówno humanistyczne, jak i z przedmiotów ścisłych.

- Mamy wielu laureatów olimpiad naukowych i zmagań matematycznych. Nasi uczniowie ciężko pracowali, by mieć dobre osiągnięcia w nauce i z pewnością przełoży się to na dobre wyniki na maturach. Większość z nich wybrała po trzy przedmioty rozszerzone na egzamin dojrzałości takie, jak geografia, biologia, fizyka, a nawet wiedza o tańcu – powiedziała Iwona Kumek.

- Życzę moim uczniom, by zawsze realizowali swoje marzenia i dostali się na wybrane uczelnie w Polsce oraz za granicą – dodała.

Podczas uroczystości szkolny teatr pod kierownictwem polonisty Ryszarda Grzywacza przedstawił spektakl „Lektury z gwiazdami”. – Lektury obowiązkowe oznaczone są gwiazdkami, stąd tytuł. Natomiast w rolę gwiazd parodii „Antygony”, „Pana Tadeusza”, „Potopu” i „Dziadów” wcielili się uczniowie z klas 1 b i 2 f. Jest to forma przypomnienia naszym absolwentom tych lektur w humorystycznym stylu – mówił Ryszard Grzywacz.

- Uczniowie są świetnie przygotowani do matury, więc na pewno dobrze ją napiszą – dodał.
Absolwenci II LO nie boją się egzaminu dojrzałości i dumnie odbierali świadectwa ukończenia szkoły. – Bardzo mi się podobała nauka w „Norwidzie”. Atmosfera była super, znajomi sympatyczni, a zajęcia ciekawe. Będę bardzo tęsknić. Na pewno zapamiętam lekcje wychowania fizycznego i różne zabawy realizowane podczas nich oraz zajęcia z geografii i stres związany z nimi. Byłam bowiem w klasie, w której ten przedmiot był rozszerzony. Dlatego z geografii będę zdawać maturę oraz z matematyki i języka angielskiego - stwierdziła Aleksandra Malinowska.

- Po maturze planuję rozpocząć studia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i w tym mieście chciałabym też w przyszłości znaleźć pracę – dodała.

- Szkoła jest świetna, polecam wszystkim absolwentom gimnazjum. Klasa wspaniała, nauczyciele są wymagający, ale sympatyczni. Żałuję, że chodziłem tu tylko trzy lata, bo kiedyś licea były czteroletnie. Zdaję maturę z geografii, historii wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego. Chciałbym studiować prawo w biznesie i zostać notariuszem lub adwokatem. W Jeleniej Górze jest tyle nowych miejsc pracy, że z pewnością tu wrócę po studiach – zaznaczył Grzegorz Rakowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group