Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8129
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oddaj krew, ratuj życie

Środa, 29 lipca 2009, 8:25
Aktualizacja: 8:26
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Oddaj krew, ratuj życie
Fot. Organizator
W nadchodzący piątek do Jeleniej Góry przyjedzie stacja krwiodawstwa w niezwykłym ambulansie w ramach akcji RCKiK w Wałbrzychu, sieci Tesco oraz „Krewniaków” umożliwić chętnym podzielenie się życiodajnym płynem.

- Krew będzie pobierana w komfortowych warunkach: w wyjątkowym najnowocześniejszym ambulansie do poboru krwi im. Jana Pawła II, użyczonym przez Krewniaków. Każdy krwiodawca otrzyma pamiątkowy gadżet: brelok ze swoją grupa krwi oraz kartą i hologramem bezpieczeństwa ICE – informują organizatorzy, którzy przypominają o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości z aktualnym zdjęciem i nr PESEL.

– W polskich szpitalach co 15 sekund potrzebna jest krew, by ratować ludzkie zdrowie i życie. Każdego roku w okresie wakacyjnym krwi zaczyna brakować: sezon urlopowy zbiega się ze zwiększonym zapotrzebowaniem związanym z wzrostem liczby wypadków – piszą organizatorzy zachęcając do pomocy.

Akcję prowadzą Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, sieć marketów TESCO oraz KREWNIACY, którzy zapraszają wszystkich pełnoletnich i zdrowych mieszkańców Jeleniej Góry do podzielenia się cząstkę siebie z potrzebującymi.

Początek jeleniogórskiej akcji 31lipca o godz. 9.00 przed marketem "TESCO" ul. Jana Pawła II 17. Działania potrwają do godz. 12.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group