Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8430
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odczarowują przejście podziemne

Sobota, 28 września 2019, 15:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Odczarowują przejście podziemne
Fot. Przemek Kaczałko
Przejście podziemne przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze ma nowe oblicze dzięki akcji Mojej Fundacji, która zaprosiła do działania uczniów szkół średnich. W piątek (27 września 2019 r.) w ramach "Szkoły bez hejtu" pojawiły się nowe graffiti, a następnie młodzież udała się na sprzątanie szlaku turystycznego.

Jak zaznaczyli organizatorzy, miejsce akcji nie było przypadkowe - to przejście podziemne, w którym na początku bieżącego roku doszło do bójki uczennic szkoły podstawowej, co odbiło się szerokim echem w mediach. Po tamtym wydarzeniu władze miasta doświetliły przejście i zamontowały monitoring, dzięki czemu w tym miejscu nie dochodzi już do takich ekscesów.

Uruchomiliśmy projekt "Szkoła bez hejtu" - postanowiliśmy, żeby młodzież z jeleniogórskich szkół wyraziła swój sprzeciw w sposób artystyczny - powiedziała Marta Sas-Witko, która ubolewa, że coraz młodsi ludzie doświadczają mowy nienawiści.
Młodzież bardzo chętnie przystąpiła do projektu. Uczniowie sami wykonali projekty i je wykonują - dodała przedstawicielka Mojej Fundacji.
To bardzo ważna akcja. Pokazujemy, że mamy bardzo zdolną młodzież, a poza tym hejt rozlewający się szczególnie w sieci internetowej, jest przerażający. To jedna z najlepszych akcji dla młodzieży w ostatnim czasie - stwierdził Paweł Dernoga, dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej.
Jestem z klasy artystycznej i chcemy pokazać, że dziewczyny też potrafią malować graffiti - powiedziała Maja Woźniak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.
To miejsce bywało niebezpieczne. Teraz się poprawiło. Fajnie, że będzie teraz ładnie i z przesłaniem. Należy być bardziej tolerancyjnym i nie można hejtować, bo każdy ma uczucia i nie jest to fajne - przyznaje Oliwia Sławek z Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik".
Nasza szkoła jest bardzo tolerancyjna, ale we wcześniejszych etapach edukacji często byłam hejtowana. Żebym sobie z tym poradziła, dużą rolę odegrała moja mama, ale szkoda mi dzieci, które nie mają oparcia w rodzicach i muszą sobie radzić z hejtem same - wyznała Julia Burdzy z Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Po części artystycznej uczestnicy udali się w kierunku Perły Zachodu, gdzie po drodze zbierali odpady, aby i w ten sposób zrobić coś dobrego dla otoczenia.

Twoja reakcja na artykuł?

24
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
7%
Złości
2
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group