Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8347
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świeradów Zdrój: Odbudują zbiorniki

Wtorek, 20 sierpnia 2019, 7:03
Aktualizacja: Środa, 21 sierpnia 2019, 12:47
Autor: WAC
Świeradów Zdrój: Odbudują zbiorniki
Fot. Nadleśnictwo Świeradów
Nadleśnictwo Świeradów Zdrój odbuduje system powstałych przed stu laty dziewięciu zbiorników retencyjnych w okolicy Olszyny. Dzięki tej inwestycji o wartości około 2 milionów złotych poprawi się bezpieczeństwo przeciwpowodzowe okolicy.

Inwestycja jest częścią realizowanego w całym kraju w latach 2016 – 2022 projektu: „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich”.

Celem jest wzmocnienie odporności na zagrożenia związane ze zmianami klimatu w górskich ekosystemach leśnych. Podjęte działania będą ukierunkowane na zapobieganie powstawaniu lub minimalizację negatywnych skutków zjawisk naturalnych takich, jak: niszczące działanie wód wezbraniowych, powodzie i podtopienia, susza i pożary. Wartość inwestycji realizowanych w ramach zadania to ponad 206 milionów złotych. Część tej kwoty pochodzi z funduszy unijnych.

W projekcie uczestniczy między innymi szesnaście nadleśnictw z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, w tym Nadleśnictwo Świeradów Zdrój. Na swoim terenie będzie ono realizować inwestycje związane z przebudową i odbudową zbiorników małej retencji i zbiorników suchych na terenie leśnictw: Olszyna i Czocha, przebudową małych urządzeń piętrzących na cieku w celu spowolnienia odpływu wód powierzchniowych, na terenie leśnictwa Czerniawa i przebudową obiektów hydrotechnicznych niedostosowanych do wód wezbraniowych (mostów) na terenie leśnictwa Czerniawa.

Twoja reakcja na artykuł?

26
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
5
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group