Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7895
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odbierz i wywieś biało–czerwoną flagę

Środa, 25 kwietnia 2018, 18:01
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Odbierz i wywieś biało–czerwoną flagę
Fot. Paweł Guszała
Po raz ósmy w jeleniogórskim Urzędzie Miasta rozdawane są flagi państwowe. Każdy mieszkaniec Jeleniej Góry może odebrać „biało–czerwoną” w jednym z trzech miejsc.

Do 2 maja rozdawane będą flagi, w najpiękniejszych dostępnych kolorach: białym i czerwonym. Można je otrzymać w: punkcie informacji w Ratuszu (na parterze), punkcie informacji w Urzędzie Miasta przy ulicy Sudeckiej 29 oraz w Biurze Prezydenta Miasta (przybudówka ratusza, parter, pokój 3-4).

W tych trzech punktach każdy mieszkaniec Jeleniej Góry, po okazaniu dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania, może odebrać „biało-czerwoną”. Trzeba się jednak spieszyć, bo liczba jest ograniczona (300 sztuk). Flagi mają wymiary 70 x 112 cm i rozdawane są bez drzewca. W ciągu ostatnich 7. edycji w ten sposób rozdano 2100 flag państwowych.

W poprzednich latach akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Często po upływie zaledwie kilku dni zapasy ulegały wyczerpaniu. Pracownicy Urzędu Miasta mają nadzieję, że i tym razem akcja cieszyć się będzie podobną popularnością. Zwłaszcza, że w tym roku przypada wyjątkowy jubileusz 100 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Warto to uczcić.

- Mam nadzieję, że dzięki temu, że już tyle flag zostało rozdanych i jeszcze w tym roku będą kolejne rozdane, Jelenia Góra w tym szczególnym okresie święta majowego będzie ozdobiona biało- czerwonymi kolorami – mówi Andrzej Marchowski naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Zdrowia i Organizacji Pozarządowych UM.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group