Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5845
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Od września dyrektorem Teatru im. C. K. Norwida będzie Piotr Jędrzejas

Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 14:46
Aktualizacja: Wtorek, 16 kwietnia 2013, 7:17
Autor: Red
Jelenia Góra: Od września dyrektorem Teatru im. C. K. Norwida będzie Piotr Jędrzejas
Fot. Teatr Na Woli
Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła podjął dzisiaj (15. kwietnia br.) decyzję, że od 1. września Teatrem im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze będzie kierował 38–letni Piotr Jędrzejas, absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi i Wydziału Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie. Na to stanowisko rekomendowała go komisja konkursowa. Rozmowa z nowym dyrektorem – wkrótce.

Przypomnijmy. W komisji konkursowej Piotr Jędrzejas, reżyser i aktor, zyskał 5 głosów na 9. członków komisji. Obowiązki dyrektora podejmie z dniem 1. września br.

Prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła spotkał się z Piotrem Jędrzejasem, kandydatem na dyrektora Teatru im. C.K. Norwida. - Rozmawiano nie tylko o sprawach planowanego repertuaru, ale też o koncepcji pracy tej sceny. Piotr Jędrzejas zaprezentował swoją ideę tzw. teatru rodzinnego, omówił elementy proponowanego przez siebie programu. Omówiono też ramowo warunki kontraktu, jaki może być zawarty między Miastem Jelenia Góra, a dyrektorem teatru - informuje rzecznik UM w Jeleniej Górze Cezary Wiklik. - Prezydent M. Zawiła podjął decyzję o zawarciu kontraktu na okres trzech lat z P. Jędrzejasem, przy czym nowy dyrektor obejmie swoje obowiązki z początkiem nowego sezonu artystycznego 2013/14 - dodaje rzecznik.

Piotr Jędrzejas urodził się w 1975 r. Jest reżyserem, aktorem, absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi z 1999 roku i Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST z 2004 roku. Dyplom obronił w 2005 r. Reżyserował spektakle między innymi w Teatrze Stu „Monologi waginy” Eve Ensler i Teatrze Ludowym w Krakowie m.in. „Bajzel” Krzysztofa Czeczota i jako współreżyser „Ryszarda III” Williama Shakespeare’a w reż. Jerzego Stuhra, w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie m.in. „7 sekund/In God we trust” Falka Richtera, „Dzień Walentego” Iwana Wyrypajewa i „Żydówek nie obsługujemy” Mariusza Sieniewicza, Stowarzyszeniu Teatralnym N50,18 E18,46 w Zabrzu m.in. „Edmond” Davida Mameta i „Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś” Michała Walczaka oraz Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach „Dziady A. Mickiewicza wg. S. Wyspiańskiego” oraz „Kartotekę” Tadeusza Różewicza.

W latach 1999-2001 należał do zespołu Teatru Nowego w Zabrzu, grał Nicka w „Kto się boi Virginii Woolf?” Edwarda Albee, w reżyserii Laco Adamika w Teatrze Śląskim w Katowicach.
W projekcie Laboratorium Dramatu /Scena Przodownik/ Teatru Na Woli wyreżyserował sztukę "Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś" Michała Walczaka oraz m.in. czytanie „Tramtadrada” Roberta Utkowskiego i „Króla Mięsopusta” Jarosława Marka Rymkiewicza. Źródło: Teatr na Woli w Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
325
Tak
12%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group