Piątek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 11455
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Od poniedziałku więcej wolności

Niedziela, 19 kwietnia 2020, 15:20
Aktualizacja: Środa, 22 kwietnia 2020, 15:07
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Od poniedziałku więcej wolności
Fot. Przemek Kaczałko
Wstęp do lasów, parków, czy możliwość wyjścia bez opieki dorosłych dla młodzieży powyżej 13. roku życia – to część ze swobód obywatelskich, które od poniedziałku (20.04) odzyskają Polacy.

Od jutra mają być otwarte lasy i parki - możliwe będzie przemieszczanie się w celach rekreacyjnych. Będzie można wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze – jeśli od tego zależy czyjaś kondycja psychiczna. Należy jednak pamiętać, aby zachować dystans 2 metrów od innych osób, a także mieć zasłonięte usta i nos (dotyczy to również osób powyżej. 13. roku życia).

Zmiany dotyczą także kultu religijnego - liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w mszy lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni. W kościele na 1 osobę będzie musiało przypadać co najmniej 15 m kw. powierzchni.

Ponadto, od poniedziałku więcej osób jednorazowo zrobi zakupy - do sklepów o powierzchni mniejszej niż 100 m kw. wejdzie maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas lub punktów płatniczych pomnożona przez 4, natomiast w sklepach o powierzchni większej niż 100 m kw. na 1 osobę musi przypadać co najmniej 15 m kw. powierzchni.

Jakie sfery wolności rząd planuje udostępniać w kolejnych etapach?

DRUGI ETAP

Otwarcie sklepów budowlanych w weekendy, otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych z ograniczeniami. Otwarcie niektórych instytucji kultury: bibliotek, muzeów i galerii sztuk.

TRZECI ETAP

Otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetyczek, otwarcie sklepów w galeriach handlowych z istotnymi ograniczeniami, gastronomia – umożliwienie działalności stacjonarnej z ograniczeniami. Wydarzenia sportowe do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności). Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i w klasach szkolnych 1-3 – ustalona max. liczba dzieci w sali.

CZWARTY ETAP

Otwarcie salonów masażu i solariów. Umożliwienie działalności siłowni i klubów fitness. Teatry i kina w nowym reżimie sanitarnym.

Kolejne etapy powrotu do normalności będą wprowadzane stopniowo, gdy przyrost zachorowań w naszym kraju będzie niski. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy rezygnować z dyscypliny społecznej i przestrzegania obowiązujących ograniczeń. Pamiętajmy, że to od nas zależy, jak szybko będą wprowadzane kolejne etapy powrotu do nowej rzeczywistości - podkreśla rząd Rzęczypospolitej Polskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

21
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
10%
Złości
5
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
833
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
38%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
 
Kościół i wiara
Gwardziści Grobu Pańskiego w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group