Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 9671
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Od grudnia cykliści pojadą wyznaczonym traktem w Parku Zdrojowym

Piątek, 30 listopada 2012, 7:41
Aktualizacja: Sobota, 1 grudnia 2012, 7:36
Autor: Angela
Jelenia Góra: Od grudnia cykliści pojadą wyznaczonym traktem w Parku Zdrojowym
Fot. Mea
Radni przychylili się do próśb mieszkańców i nieco złagodzili regulamin Zdrojowego Parku dla cyklistów. Pozostali jednak nieugięci wobec zakazu wprowadzania psów oraz pomysłu pozostawiania parku otwartego na noc.
Dla cyklistów i rolkarzy wyznaczono trasę w Parku Zdrojowym, która biegnie od bramy wjazdowej przy ul. Fabrycznej, następnie aleją wzdłuż ogrodzenia PM Poland, Term Cieplickich i Przedszkola Zaczarowany Parasol do bramy narożnej od strony ul. Podgórzyńskiej.

- To jest bardzo dobre rozwiązanie – mówi pan Adam z Jeleniej Góry, który porusza się rowerem do pracy, na zakupy i rekreacyjnie. - W Parku Norweskim można jeździć wszędzie, a jeśli Park Zdrojowy ma być przede wszystkim dla kuracjuszy, warto to uszanować. Myślę, że z tego rozwiązania wszyscy powinni być zadowoleni – powiedział pan Adam.

Jeśli powinni, to nie są. Zbyszek Leszek, szef Towarzystwa Izersko – Karkonoskiego, zrzeszającego m.in. cyklistów podkreśla, że wyznaczona ścieżka jest jedną z najwęższych i jeśli dopuści się tam ruch pieszy i rowerowy, będzie dochodziło do kolizji.

- W fazie projektowania rewitalizacji parku wnioskowaliśmy by tę ścieżkę poszerzyć. Jest tam miejsce, ale nikt oczywiście nas nie słuchał. Teraz wprowadzono zmianę w regulaminie, ale jest to tylko zmiana teoretyczna, w rzeczywistości problemu to nie rozwiąże, bo jest tam za wąsko – mówi Zbyszek Leszek.

Wśród mieszkańców emocje budziły również dwa inne punkty regulaminu, które dotyczyły wprowadzania do parku zwierząt oraz zamykania parku na noc. O ile w przypadku zwierząt Anna Bałkowska, przewodnicząca Jednostki Pomocniczej Uzdrowiska Cieplice mówiła, że rozważana była koncepcja wyznaczenia jednego miejsca dla psów, o tyle Rada Cieplic stanowczo opowiadała się za zamykaniem parku.

- Sprawdziliśmy i większość parków uzdrowiskowych w Polsce jest zamykana na noc – mówiła po spotkaniu z władzami i radnymi miasta Anna Bałkowska – stąd propozycja by tak było i u nas. Na rewitalizację parku wydano 17 mln zł. Już odnotowujemy dewastacje, dlatego musimy chronić to, co zostało zrobione. Na ogrodzenie parku przeznaczone zostały spore pieniądze. Teraz jest tylko kwestia, w jakich godzinach park ma być zamykany – mówiła Anna Bałkowska.

Regulamin parku ze zmianą w podpunkcie 10 punktu piątego zacznie obowiązywać w ciągu 14 dni od daty ogłoszenia go w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego, czyli jeszcze w grudniu br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
595
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group