Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7879
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziwiszów: Od czterech tygodni nie wywożą śmieci!

Wtorek, 20 sierpnia 2013, 11:27
Aktualizacja: Środa, 21 sierpnia 2013, 9:43
Autor: Angela
Dziwiszów: Od czterech tygodni nie wywożą śmieci!
Fot. Czytelniczka
Firma Simeko miała odbierać śmieci w Dziwiszowie co dwa tygodnie, a na wielu ulicach już od miesiąca kosze są pełne – skarży się Marzena Piekarska z ul. Podgórskiej w Dziwiszowie. – Zgłaszaliśmy sprawę w urzędzie gminy, ale nikt nie chce nam pomóc – dodaje Czytelniczka.

- Przy moim wjeździe, przy ul. Podgórskiej, są tylko trzy budynki, ale problem dotyczy większej liczby domów w Dziwiszowie – mówi Marzena Piekarska. - Śmieci miały być zabrane 8 sierpnia, ale Simeko tego nie zrobiło.Od zeszłego tygodnia dzwonię do Urzędu Gminy w Jeżowie Sudeckim, słyszę że będą interweniować, ale coś opornie im to idzie. Dowiedziałam się, że urzędnicy mają wiele takich zgłoszeń, bo firma się "nie wyrabia". Jak my się "nie wyrabiamy" z płatnościami to płacimy karę, a im wolno wszystko - dodaje rozgoryczona Czytelniczka.

Aneta Sprutta z biura obsługi klienta firmy Simeko nie potrafiła odpowiedzieć, dlaczego śmieci nie zostały odebrane.

- Taką wiedzę może mieć dyspozytor, któremu za chwilę zgłoszę, by śmieci natychmiast odebrano od mieszkańców – powiedziała Anna Sprutta. – Dotychczas nie miałam informacji, by odpady nie były zabrane z całej ulicy, były tylko przypadki, że pracownicy nie mogli znaleźć kilku punktów – dodała.

Dyspozytor natomiast wyjaśniał, że w zeszłym tygodniu opóźnienia wynikały z awarii sprzętu. - Po naprawieniu samochodów staramy się działać zgodnie z harmonogramem, jeszcze dzisiaj śmieci ze zgłoszonych ulic powinny być odebrane – zapewniał dyspozytor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
64
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
33%
Nie najlepiej
19%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group