Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13515
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ochroniarz bazgrolił farbą po murach. Zamiast pilnować niszczył

Czwartek, 14 lipca 2011, 7:22
Aktualizacja: Piątek, 15 lipca 2011, 7:37
Autor: KMP RED
JELENIA GÓRA: Ochroniarz bazgrolił farbą po murach. Zamiast pilnować niszczył
Fot. KMP
Ponad 90 budynków w Jeleniej Górze zniszczył pod osłoną nocy 25–letni mężczyzna, pracownik ochrony, który bohomazami wykonanymi farbą w spreju „malował” elewacje. Wandala zatrzymała policja. To kolejny taki przypadek w ciągu minionych dni.

Sprawca został zatrzymany w wyniku działań operacyjnych policji przedwczoraj. – Mężczyzna w czerwcu farbą w aerozolu pomalował elewację siedziby jednej z jeleniogórskich firm, czym spowodował straty w wysokości co najmniej 1000 zł. Mężczyzna w ten sposób mógł zniszczyć elewacje co najmniej 90 budynków w centrum miasta i na terenie Osiedla Zabobrze – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy policji jeleniogórskiej.

25-latek większości tych przestępstw dopuścił się pracując na nocnej zmianie jako pracownik ochrony jednej z jeleniogórskich firm. Policjanci zabezpieczyli 151 puszek z farbą, maskę przeciwpyłową oraz laptopa wraz z filami i zdjęciami, na których sprawca udokumentował swoje „dzieła”.

Wandal trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Nie jest zresztą jedyna w tej materii. Kilka dni temu zatrzymano innego wandala, który bazgrolił po murach bloków na Zabobrzu.

Jelenia Góra jest mocno zeszpecona przez „działalność” tego typu „artystów”, którzy pozostawiają po sobie ślady zarówno na budynkach zabytkowych jak i współczesnych. Najgorzej pod tym względem wygląda centrum uzdrowiska Cieplice. I choć wandale trafiają w ręce policji, nie zdarzyło się jeszcze, aby naprawili szkody, które wyrządzili.

Czytaj również

Komentarze (59)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group