Zalogowanych: 21

Igls/Koenigssee: Obiecujący debiut dwójki Gędzius/ Kowalewski

Piątek, 30 listopada 2012, 0:36
Aktualizacja: 0:37
W otwierającym sezon Pucharze Świata w Igls dwójka Śniezki Karpacz, Artur Gędzius – Jakub Kowalewski wypadła najlepiej spośród polskich saneczkarzy. Już w najbliższy weekend czeka ich występ w Koenigssee.

Chociaż naszej załodze nie udało się wywalczyć awansu to ich start należy uznać za udany. Cel jakim było potwierdzenie prymatu w kraju, został osiągnięty. Po zdobyciu mistrzostwa Polski w łotewskiej Siguldzie dwójka Gędzius/ Kowalewski dostała szansę występu w Pucharze Świata. Chociaż dysponują słabszym sprzętem od kadrowiczów to pokazali klasę i byli o "włos" od wywalczenia kwalifikacji do której zabrakło im 0,014 sekundy! Ostatecznie uplasowali się na 12. pozycji, a trener Skowroński wystawił ich do sztafety gdzie zajęli 10. miejsce. Pozostali Polacy zaliczyli gorszy występ: Poręba/ Mikrut ukończyli zawody na 14. pozycji, Petyniak/ Wanielista na 21, a Maciej Kurowski w jedynkach był 32.

Już w piątek, 30 listopada odbędą się kwalifikacje w Koenigssee, gdzie para Gędzius/ Kowalewski zapowiada poprawę rezultatu. Finałowe ślizgi dwójek zaplanowano na sobotę.