Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13824
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Obawiają się o losy przedszkola

Wtorek, 28 listopada 2017, 8:26
Aktualizacja: Środa, 29 listopada 2017, 8:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Obawiają się o losy przedszkola
Fot. Przemek Kaczałko
Sytuacja, do której doszło w Sobieszowie w związku pomysłem radnej Anny Ragiel wygłoszonym na posiedzeniu jednej z komisji stałych Rady Miejskiej Jeleniej Góry pokazuje, że radni powinni kilka razy zastanowić się zanim publicznie ogłoszą swoje pomysły lub (jeśli uważają je za właściwe) konsekwentnie ich bronić. Chodzi o propozycję włączenia Miejskiego Przedszkola Nr 11 do Szkoły Podstawowej Nr 15.

Obie placówki znajdują się w Sobieszowie, a budynek przedszkola wymaga kosztownych remontów. W związku z tym radna Anna Ragiel zaproponowała, aby zastanowić się nad możliwością połączenia MP 11 z SP 15 poprzez utworzenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sobieszowie. Nie był to pomysł przekuty na projekt uchwały, ani żadne formalne kroki w tym kierunku nie zostały podjęte, jednak radni powinni mieć świadomość, że posiedzenia komisji stałych są jawne i to, co tam powiedzą może wywołać burzę w środowisku.

Tak było i tym razem. Rodzice zaniepokojeni pogłoskami o zamiarze włączenia placówki dla najmłodszych dzieci do Szkoły Podstawowej podnieśli alarm, zmobilizowali się i wczoraj (27.11) doszło do spotkania, w którym odwagę uczestnictwa miał jedynie Konrad Sikora – przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

- Dowiadujemy się, że nie ma wniosku, nie ma projektu, a jednak wszyscy o nim mówią. Za plecami dowiadujemy się o czymś, co zrodziło się w głowach - moim zdaniem - ludzi nie do końca kompetentnych - wyznał Remigiusz Winkler z Rady Przedszkola, który zapowiada udział wraz z innymi rodzicami w posiedzeniu dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.

Dyrektorka przyznaje, że jej placówka znajdującą się przy ul. Romera w Sobieszowie wymaga szeregu inwestycji, na które czeka od lat. - Potrzebujemy termomodernizacji, wymiany kanalizacji, kaloryferów, światła, remontu korytarzy, klatki schodowej - to wszystko generuje koszty - powiedziała Monika Sołek, która nie dziwi się rodzicom, że tak zdecydowanie zareagowali. Termomodernizacja planowana jest na 2018 rok, więc część potrzebnych inwestycji ma być już przeprowadzona.

- "Piętnastka" łączy jeszcze podstawówkę z gimnazjum - proszę wyobrazić sobie dzieci w wieku 3-4 lat, które biegają na przerwach z młodzieżą w wieku 15-16 lat. Nasze dzieci potrzebują domu - opieki stricte rodzicielskiej, a nie szkoły i wkraczania w świat, który jest dla nich obcy - przestrzega rodzic, który ma dzieci w wieku 5 i 11 lat.

Podczas spotkania Konrad Sikora - radny z okręgu obejmującego Cieplice, Sobieszów, Jagniątków i Goduszyn - zadeklarował, że nie poprze takiego wniosku, nawet jeśli się kiedyś pojawi formalnie w obradach Rady Miejskiej i obiecał, że podczas dzisiejszej sesji wniesie do porządku obrad propozycję zajęcia stanowiska całej Rady w sprawie przedszkola w Sobieszowie, aby "na papierze" rodzice mieli zapewnienie, że większość radnych nie popiera pomysłu łączenia sobieszowskich placówek. - Sami doprowadziliśmy do sytuacji, w której się dzisiaj spotykamy. Czułem się w obowiązku, aby stanąć przed rodzicami i wszystkich argumentów z ich strony wysłuchać - powiedział Konrad Sikora.

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group